fbpx

Günümüzde temel eğitimde ve yüksek öğrenimde yabancı dil ve özellikle İngilizce büyük öneme sahiptir. Eğitim hayatının neredeyse tamamında İngilizce eğitimi görüyor olsalar da, öğrenciler akademik başarıyı elde edebilecek seviyede İngilizce öğrenebilme imkânına sahip olamazlar. Zira genel İngilizce veya Temel İngilizce öğretimi; ülkemiz eğitim sisteminde dünya standartlarının bir miktar gerisindedir. Bu eksik İngilizce kursları ve İngilizce özel ders gibi çalışmalar ile tamamlanmaya çalışılır. Akademik başarı; yükseköğretim seviyesinde elde edilen kazanımdır. Yükseköğretimde her ne kadar kaynak kitaplar ve yerel kaynaklar kullanılabiliyor olsa da, yabancı yayınları takip edilmesi gereklilik arz edebilir. Yani akademik başarı için İngilizce ileri seviyede İngilizce bilmek gereklidir.

Peki iyi Akademik düzeyde İngilizce eğitimi nasıl ve nereden alınır?

Akademik başarı için İngilizcenin gerekliliği günümüzde bir tartışma konusu değildir. Dünya akademilerinin neredeyse tamamında İngilizce ortak dil olarak kabul edilmiş ve aktif şekilde uygulanmaktadır. Bu durum ülkemizdeki okullarda da geçerlidir. Dolayısıyla İngilizce dinle yeterince hâkim olmak ve bunu akademik kariyerinize yansıtmak gereklidir. Bu noktada bizden eğitimler alabilir en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Nitelikli İngilizce Eğitimi

Akademik seviyede ihtiyaçları karşılayacak düzeyde İngilizce eğitimi; elbette bu seviyede donanım ve deneyime sahip kurumlar tarafından verilebilir. Akademik sınavlara ve çalışmalara yönelik eğitimler, genel İngilizce standartlarından biraz daha farklı ve üst düzeyde eğitimler olacaktır. Elbette bu eğitimler özel İngilizce dersi biçiminde de alınabilir. Amerikan Kültür dil kursları tarafından verilen İngilizce eğitimleri, farklı seviyelerde ve farklı ihtiyaçlara yönelik olabilmektedir. Akademik ihtiyaçlara yönelik kurslar, proficiency seviyesinde verilmekte ve bu seviyeden önce eğer öğrenci hiç bir İngilizce temeline sahip değilse, genel İngilizce kursları ile bu seviyeye ulaşılması sağlamaktadır.

İngilizce eğitimi veya diğer bir değişle İngilizce kursu; akademik başarınızı artırmak için ihtiyacınız olan bilgi ve deneyime ulaşmanızı bizim aracılığımızla sağlayabilir. Yabancı akademik kurum ve kuruluşları bilgi ve yayınlarına hâkim olmak, yurtdışında İngilizce eğitim veren okullarda eğitim almak, yurt içinde İngilizce eğitim veren okullarda akademik kariyer sahibi olmak gibi düşünceleriniz var ise bizimle hemen iletişime geçiniz. Sizin için akademik seviyede İngilizce kursu imkânları sunabiliyor ve başarıya en uygun koşullarda ulaşabilmenizi sağlıyoruz.

WhatsApp Hattı
X