0212 433 03 03 - 0541 432 03 03 [email protected]

Aralık, 2019

This is a repeating event

04Ara18:0018:40VOCABULARY All Level-1

Etkinlik Detayları

Bir dil çok yönlü bir şekilde işlev gördüğünden dolayı, dil yine aynı şekilde günlük hayatta kullanılmalıdır. Buradan yola çıkarak, öğrencilerimizin ciddi bir kararlılıkla aktivitelerimize katılmalarını sıklıkla tavsiye ediyoruz. İstikrarlı bir şekilde aktivitelerimize katılan öğrencilerin İngilizce konuşurken özgüvenle kendilerini ifade edebildiklerini ve İngilizce’yi iş hayatlarında kullanmaktan çekinmediklerini fark ettik. Önemli olan ”Neden?” değil; ”Nasıl?”dır diyerek her dilin kendine ait bir mantığı olduğunu öğrencilerimize anlattık ve bunun sonucunda, İngilizce’yi nasıl kullanacaklarını pratikte aktiviteler desteğiyle veriyoruz.

Grammar (Dil Bilgisi) Aktiviteleri sırasında, öğrencilerimiz dersleriyle eş zamanlı giden bir dilbilgisi çalışmasına tabii tutulurlar. Eğitmenlerimiz, kendi materyallerini de kullanarak, öğrencilerimizin dil bilgisini pekiştirmeyi ve cevaplanmamış soru bırakmamayı planlar. Sistemli Dil Bilgisi çalışmaları, İngilizce yazı yazma çalışmalarında öğrencilerimize düzgün bir dil kullanma fırsatı sunmaktadır. Yazım ve imla hatalarının en aza düşürülmesi de amaçlanmaktadır.

Video/Müzik Aktiviteleri sırasında, eğitmenlerimiz öğrencilerimize dinlediklerini anlamaları amacıyla çeşitli çalışmlar yaptırmaktadır. Bir dili aktif olarak kullanabilmek için size söyleneni de anlamanız gerekmektedir. Böylece cevap verme veya konuşma aşamasında anlama dayalı zorluklar en aza indirilmiş olur.

Okuma ve Anlama Aktiviteleri, sınıflardaki okuma ve cevaplama çalışmalarından daha farklı halde tutulur. Öğrencinin seviyesine uygun bir metni belki de tekrar tekrar okuması gerekebilir ve bir yazı metninin derinlemesine çalışılması iki ayrı aktiviteye yayılabilir. Bu durumun ortaya çıkmasının asıl nedeni bu aktivitenin aşamalarıdır. Okuma ve Anlama aktiviteleri genel olarak kelime, okuduğunu anlama, okuma metnine dayalı cevaplanacak sorular, grup tartışması, asıl metne dayalı olarak en az bir yazı metni oluşturma ve iki ayrı role play konuşma çalışmaları içermektedir.

Vocabulary (Kelime), Conversation (Konuşma), ve Pronunciation (Telaffuz) aktiviteleri sırasında öğrencilerimiz eğlenceli ve verimli çalışmalarla dil yeteneklerini geliştirmektedir. Çoğu İngilizce öğrencilerinin en çok yakındıkları nokta konuşmakta zorlanmalarıdır. Konuşma zorlukları ile yüz yüze kalmamızın nedenleri kelime eksikliği, telaffuz sorunu ve cesaret eksikliğidir. Bu aktiviteler sırasında, öğrencilerimiz kelime hazinelerini geliştirirler. Telaffuz aktiviteleri, tekerlemeler ve ses alfabesinin açıklanması ve uygulanması ile devam eder. Konuşma aktiviteleri sırasında öğrencilerimizin günlük İngilizceleri deyim, atasözü, argo çalışmaları ile desteklenir ve aktivitelerimiz aktif tartışma konularıyla devam etmektedir.

Aktivitelerimiz, öğrencilerimize İngilizcenin kültürel ve sistemsel olarak anadillerinden farklı olduğunu gösterir ve eğlenceli bir çalışma programıyla kendilerini geliştirmelerini İngilizce öğrenimleri sırasında ve sonrasında sağlamaya devam eder.

Zaman

(Çarşamba) 18:00 - 18:40

Yer

Taksim

Asmalı Mescid Mh., İstiklal Cd., Aznavur Pasajı No:108 Kat:7

Etkinlik Organizatörü

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Hattı
X