Flemenkçe (Hollandaca) Kursu
Amerikan Kültür Hollandaca - Flemenkçe Kursu

Flemenkçe (Hollandaca) Kursu

Yurtdışıda eğitim almak, iş başvuruları ya da ticari faaliyetlerde bulunabilmek için hedef ülkenin resmi dilini bilmek önemlidir. Flemenkçe ana dil olarak Hollanda’da kullanılmaktadır. Hollanda, Belçika, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Surinam ülkelerinin resmi dili Flemenkçedir. Ülkemizdeki birçok kişi yükseköğrenim ya da iyi bir iş hayatı için Hollanda’yı tercih ediyor ve Flemenkçe öğrenmek istiyor.

Flemenkçe (Hollandaca) kursu, uzman kadro ile gramer, konuşma, okuma yazma, dinleme şeklinde bölümler halinde veriliyor. Verilen eğitimler sayesinde hem Flemenkçe konuşma öğreniliyor hem de yapılacak sınavlarda başarılı sonuçlar alınması sağlanıyor.

Flemenkçe Eğitim Programı

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, modern eğitim yöntemleri ile öğrenci merkezli eğitim programları sunuyor. Yabancı dil eğitiminde dört dil yetisinin geliştirilmesi amaçlanır ve tüm program ona göre yapılır.

Hedeflenen dört dil yetisi şunlardır;

  • Okuma – anlama,
  • Dinleme – anlama,
  • Yazılı – anlatım,
  • Sözlü anlatım ve konuşma,

Kursa katılan öğrencilerin başlangıç seviyeleri tespit edilir ve eğitim dönemi boyunca bireysel gelişimleri izlenir. Yapılan takip işlemleri ile ihtiyaç duyulan bölümler için geliştirici ekipman ve destek çalışmaları yapılır.

Flemenkçe Kur Çeşitleri

Eğitim ya da iş hayatı için Flemenkçe öğrenmek isteyenler için verilen yabancı dil kursu toplam 6 kurdan oluşur. Her kurun saat olarak süresi farklı olabiliyor. Başlangıç kuru olan 1. Aşama toplam 60 saat olarak belirleniyor ve yaklaşık 2.5 ay sürüyor. Daha sonra, A1 / A2 – B1/B2 – C1 seviyeleri için eğitim veriliyor. Her kurun her dersi ortalama 50 dakika olarak belirleniyor. Kurs planlaması yapılırken, her kur için verilecek eğitim programları özel olarak hazırlanıyor.

Kişiye Özel Flemenkçe Eğitimi

Flemenkçe dil bilgisini ileri seviyelere taşımak ve daha iyi öğrenmek isteyenler, kişiye özel eğitim talebinde bulunabiliyor. Yapılacak dil sınavlarında yüksek başarı kazanmak ya da kurumsal şirketlerde çalışabilmek için Flemenkçe bilmesi gerekenler, uzman eğitmen kadrosunda dil seviyesine göre eğitim alabiliyor. Kişiye özel yabancı dil kurslarında, öğrenciye uygun gün ve saatlere göre eğitim programları yapılır.

Flemenkçe Kurs Süresi

Flemenkçe kursu, başlangıç, temel, orta, ileri ve profesyonel seviye kursları olarak ayarlanır. Her seviye için belirlenen eğitim süresi 8 haftadır. Verilecek olan eğitimler 8 haftalık ve haftalık 8 saat olarak planlanıyor. Her seviye sonunda sınav yapılır ve bir üst seviyeye geçiş sağlanır. Üst seviyeye geçiş aşamasına gelemeyenler için aynı kur tekrarının yapılması ve istenilen seviyeye ulaşılması sağlanır.

Bir cevap yazın