0212 433 03 03 - 0541 432 03 03 [email protected]

IELTS başvurusu her ne kadar sınav merkezlerinden bizzat ve posta yolu ile geçmişte kaydı yapılan bir sınav olsa da günümüzde başvurular, internet üzerinden yapılmaktadır. IELTS başvurusu nasıl yapılır sorunuza bu sayfamızda cevap veriyoruz. Bu arada başvuru yapmadan önce İngilizce eğitimi alıp, yeterli seviyede hâkimiyet kazandığınızdan emin olmanız gerektiğini hatırlatırız.

İnternet Üzerinden Kayıt

İnternetten IELTS sınavı için kayıt olmak istiyorsanız IELTS resmi web sitesi üzerinden ” http://idpieltsturkey.com/tr/ieltse-basvuru/ ” IELTS Başvurusu seçeneğini tıklayın ve adımları takip edin. Başvuru yaparken nüfus cüzdanınızın ya da pasaportunuzun renkli taranmış bir kopyası mutlaka bilgisayarınızda olsun ve adımlar arasında istenen kısma belgelerinizi yükleyin.

Ödeme yapmak için 48 saat süreniz vardır. Bu süre içinde ödeme gerçekleşmediği takdirde başvurunuz iptal edilir. Bu önemli bir bilgidir ve çok dikkatli olunması gerekir.

Başvuru işlemleri sırasında ğ, ç, ı, ö, ş, ü gibi Türkçe karakterler kullanmamalısınız.

Ödeme

Ödeme sayfasına geldiğinizde ödeme bilgileri karşınıza çıkacaktır. Debit kart ya da kredi kartı ile çevrimiçi IELTS ödemesi yapabilirsiniz. Ödemenizin doğru şekilde yapılabilmesi için gerekli tüm bilgileri doğru şekilde aktarmalısısınız.

Banka Havalesi ile Ödeme seçeneğini kullanmak istiyorsanız de havale-eft seçeneğini tıklayarak gerekli talimatları uygulayın.

Onay E-Postası

Ödemenizi karşı tarafın hesabına ulaştığında işlem sırasında vermiş olduğunuz mail adresine bir onay e-postası gönderilir. Bu e-postayı dikkatli okumalısınız. IELTS konuşma sınavı genelde sınavdan birkaç gün önce ya da sonra yapılır. Bu bilgi sizinle paylaşılacaktır ve önemle üzerinde durmanız gerekir.

IELTS sınavından 5 gün önce tarafınıza bir onay mektubu gönderilir.

Eğer IELTS için yabancı dil kursu alıyorsanız sınav başvuruları konusunda İngilizce kursu yetkilileri de size yardımcı olacaktır. İngilizce eğitimi alarak IELTS için hazırlanmak bu zorlu süreçte rakiplerinize açık ara fark atmanızı sağlayacaktır ve İngilizce eğitimi de dâhil tüm diller yabancı dil eğitimi almadan verimli şekilde öğrenilmesi zor olan bir şeydir.

IELTS Şubede Kayıt Yaptırma

Online kayıt yaptıramıyor ya da yaptırmak istemiyorsanız ya da çevrimiçi kaydınızı buradan tamamlamak istiyorsanız İstanbul Taksim’de bulunan IELTS kayıt bürosuna gelerek tüm kayıt işlemlerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt yaptırmaya giderken nüfus cüzdanınızın ya da pasaportunuzun yanınızda olmasına da dikkat etmelisiniz. Aksi durumda kaydınız yapılamaz. Kurumumuz, bünyemizde ders alan öğrencilere IELTS başvuruları konusunda rehberlik yapmakta ve sorunsuz başvuru süreçlerini temin etmektedir.

WhatsApp Hattı
X