İstanbul Flemenkçe Kursu
Hollandaca ve Flemenkçe kursu

İstanbul Flemenkçe Kursu

İstanbul Flemenkçe Kursu ile Aile Birleşimi

Hollanda’nın ana dili, Belçikça ve Güney Afrika Cumhuriyeti ile Surinam’ın resmi dili olan Flemençe öğrenmek isteyenler, profesyonel eğitim almalıdır. Taksim Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu tüm dillerde uzman kadrosu ile eğitim vermektedir. Flemenkçe kursları daha çok, iş ya da aile ziyareti ya da birleşimi için Hollanda’ya gitmek isteyenler tarafından talep ediliyor. Hollanda şirketleri ile ticari ilişkisi bulunan firmalarda çalışmak isteyenlerde bu kursa ihtiyaç duymaktadır.

Flemenkçe Kursu

İstanbul’da flemenkçe kursu almak isteyenler, istedikleri seviyeye kısa sürede ulaşabilmek için kendilerine göre kurs programları belirleyebilir. Verilen Flemenkçe kursu sonunda kişinin iletişim kurabilir seviyeye gelmesi sağlanır. Eğitimler Türk ve yabancı dil eğitmenleri tarafından verilir. Hazırlanan programların içerikleri şu dil öğrenme yetilerine göre hazırlanır.

  • Okuma ve anlama,
  • Dinleme ve anlama,
  • Yazılı ve anlatım,
  • Sözlü anlatım ve seri konuşma,

Kursa katılmak isteyenler, ihtiyaçları olan seviyeler için kayıt yaptırır ve istenilen seviyeye ulaşabilmek için başlangıç seviyesinden başlanarak eğitim verilir.

Flemenkçe Seviyeleri

Hollanda eğitim ve iş kabullerini alabilmek için Flemenkçe öğrenmek isteyenler, dil bilgilerine göre eğitim seviyelerinden kursa başlayarak istenilen seviyede öğrenmeye çalışırlar.

Flemençe kursu seviyeleri şunlardır;

  • Seviye A1 – başlangıç,
  • Seviye A2 – Temel,
  • Seviye B1 – Orta,
  • Seviye B2- İleri,
  • Seviye C1 – Profesyonel,
  • Seviye C2- akademik,

Tüm seviyelerde, dört temel dil yetisi beceresine yer verilerek istenilen aşamaya gelinmesi sağlanıyor. Her seviyede uygulanan program içerikleri farklıdır. İleri seviyede, okuma, yazma, dinleme ve konuşma ile birlikte gramer eğitimleri de yoğun bir şekilde verilmeye başlanır.

Flemenkçe Eğitim Programı

Flemenkçe dil kursu programları, hafta içi ve hafta sonu olarak hazırlanır. Hafta sonu programları 12 hafta, hafta içi programları ise 8 hafta olarak planlanıyor. Sınıftaki öğrenci sayısına göre ders saatlerinde değişiklik yapılabiliyor. Kursa katılanlar isterlerse, özel ders talebinde bulunabiliyor. Sınıf ortamında istenilen başarıya ulaşamayanlar özel ders alarak Flemenkçe dil bilgilerini geliştirebiliyorlar.

Flemenkçe Kur Atlama Sınavları

Flemenkçe kursunda, kur bitirme sınavları yapılarak, öğrencinin öğrenme seviyesi tespit edilir. Kur eğitimi tamamlandıktan sonra yapılan kur atlama sınavında en az 60 puan alanlar başarılı sayılır ve bir üst kura geçiş yapması sağlanır. Her kur sonunda sınav yapılmaktadır. Eğitim sonunda istenilen seviyeye ulaşanlara, onaylı sertifika verilir ve eğitimlerde, iş başvurularında ya da farklı alanlarda Flemenkçe bilgi seviyesinin gösterilmesi sağlanır. Sertifikalar, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olarak veriliyor.

Bir cevap yazın