0212 433 03 03 - 0541 432 03 03 [email protected]

Bugün hangi sektörde olursak olalım muhakkak ingilizce dil bilgisine ihtiyaç duyar hale geldik. Türkiye’nin en önde gelen üniversitelerinden mezun olsak dahi özgeçmişimizde ilk bakılan yeteneklerin başında hiç şüphesiz İngilizce bilgisine sahip olup olmadığımız geliyor. Üniversite dâhil olmak üzere bütün eğitim hayatımız boyunca halledemediğimiz ingilizce sorunumuzu çözmek için en etkili çözüm olarak yabancı dil kursları ilk sırada yer alıyor. Peki, bu seçimi yaparken neye göre yapmalıyız? Bu konuda nelere dikkat etmeliyiz? Bu konuda bazı bilgileri sizlerle paylaşalım.

 

Öncelikle tüm en iyi dil kursları tavsiyelerini de göz önüne alıp yabancı dil kursu seçerken, başta gideceğimiz yeri araştırmak ve sunmuş olduğu imkânları iyi analiz etmek gerekiyor. Nedeni tam bilinmese dahi çoğu kursun en köklü şubeleri Taksim’de hizmet vermekte ve hemen hemen hepsinin ilk şubeleri de burada yer almaktadır. Çünkü burası dil kursu denildiğinde hemen hemen herkesin aklına gelen ilk yerlerdendir.

 

Yabancı Hocaların Seçimi

Taksim’de hizmet veren dil okullarının Türk ve yabancı hoca kadroları birçok şubelerine göre daha donanımlı oluyor. Bunun nedenlerinden biri, yabancı hocaların kendilerini Taksim’de daha rahat hissetmeleri ve Türkiye’ye gelmeden önce Taksim’i bilip tanıyor olmalarından kaynaklanıyor. Taksim oldukça kozmopolit bir yer. İstanbul’un birçok noktasından insanların buraya rahat ulaşımı belki de bu anlamda Taksim’i merkez yapıyor. Böylelikle rekabet oranı da otomatik olarak artıyor ve bu da eğitimi kalitesine yansıtıyor. Hal böyle olunca da İstanbul’da en iyi İngilizce kursları da burada yer alıyor.

 

Taksim, gerek ulaşım gerekse tarihi dokusu sebebiyle eğitim öncesi ve sonrasında insanların çok rahat vakit geçirebileceği bir yer olduğundan fazlasıyla tercih edilen bir yer oluyor. Ders başlamadan önce İstiklal Caddesi’nde bir tut atmak hiç de fena fikir değil gerçekten 🙂 Dersten sonra da arkadaşlar ile bir kafede oturup keyif yapabileceğiniz çokça yer olması da artı yönleri tabi… Tabi avantajları kadar dezavantajları da yok değil 🙂 Taksim’in birçok eylem, yürüyüş vb. olaylarda dolup taşmasından dolayı zaman zaman İstiklal Caddesi’nde olaylar da ara sıra meydana gelebiliyor.

Kısacası eğer bir yabancı dil kursu arayışındaysanız, muhakkak Taksim’e uğrayıp orada bulunan dil kurslarından bilgi almanızda büyük fayda var. Amerikan Kültür Taksim şubemiz olarak sizi İngilizce kurslarımız için şubemizde çay içmeye davet ediyoruz. 🙂

WhatsApp Hattı
X