YDS Kursu

Yds Hazırlık Eğitimi

YDS (yabancı dil sınavı), bire bir özel ders niteliğinde olup, sınav formatına ve tekniklerine yönelik bir eğitimin öğrencilerimize sunulduğu esnek eğitim programıdır. Bu programda öğrencilerimiz istedikleri gün ve saatlerde derslerine katılabilirler. Tamamen sınavın içeriğine ve soru tiplerine yönelik, derslerin haricinde deneme sınavları da uyguladığımız bir eğitimdir. YDS’ye yönelik esnek eğitim programına katılabilmeleri için öğrencilerimizin B2 (upper-intermediate) seviyesinde olmaları bu sınava çalışabilmeleri açısından yeterli olacaktır. Eğer bu seviyeden daha düşük bir seviyede olurlarsa sınıf programlarımız veya dil bilgisine yönelik esnek eğitim programlarımıza katılıp sonrasında bu sınava yönelik derslere katılabilirler.

YDS Nerelerde Kullanılmaktadır?

YDS çok çeşitli yerlerde kullanılmaktadır. Bunları sıralamak gerekirse;

  • Kamu Kurumlarının Yurtdışı Teşkilatlarında sürekli göreve atanacak memurlar ile diğer kamu görevlilerinin bu sınava girmesi gerekmektedir.
  • 657 sayılı kanunun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalıştırılacak mütercim veya tercümanlar ile çözümleyici ve programcıların bu sınava girmesi gerekmektedir.
  • 657 sayılı kanun, 926 sayılı TSK Personel kanunu, 2802 sayılı Hakim ve Savcılar kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 3466 sayılı Uzman Jandarma Kanununa göre çalışmakta olanlar ile 399 sayılı KHK’nin 3/C maddesine göre çalıştırılan sözleşmeli personel olarak çalışanlardan YDS tazminatı almak isteyenlerin bu sınava girmesi gerekmektedir.
  • Doçentlik sınavına girecek adayların bu sınava girmeleri ve bu sınavdan 100 üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.
  • Doktora ve Sanatta Yeterlik Sınavına girecek adayların bu sınava girmeleri ve en az 60 puan almaları gerekmektedir.
  • Araştırma Görevlisi kadrolarına atanmak isteyenler için 1999 yılında YDS’den 60 puan alma şartı istenmiştir. Bu zorunluluğun tekrar istenip istenmeyeceği konusunda bir kesinlik yoktur.
  • YÖK kanalıyla Yurtdışına lisansüstü öğrenim görmek isteyenler için 1996 yılında bu sınavdan 40 puan alma zorunluluğu istenmiştir. Bu zorunluluğun tekrar istenip istenmeyeceği bilinmemektedir.

%100 Öğrenme Garantili İngilizce Eğitimi

Eğitimin sonunda, kur atlama sınavında düzenli devam etmesine rağmen başarılı olamayan öğrencilerine aynı eğitimi ücretsiz olarak vermeyi garanti eder.

Verilen %100 öğrenme garanti kurumumuzun sizlerin eğitimine ne kadar önem verdiğinin bir göstergesidir. Siz de şubemize gelerek diğer kurslardan farkımızı deneyim edebilirsiniz.

WhatsApp Hattı
X