Amerikan Kültür

about-us-head-img

Hakkımızda

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları olarak yabancı dil eğitiminde 100. yılımızı geride bırakmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız. Türkiye genelinde 153, yurtdışında 6 temsilciliğimiz, her yıl başarıyla eğitimlerini tamamladığımız 150.000 civarı öğrencimizle, Türkiye’nin ve Dünya’nın en yaygın dil okullarından birisiyiz.

Kurumlarımız, uygulanan yüksek kalite standartları sayesinde; 2011 Yılı Avrupa Birliği Kalite Ödülünü, 2010-2011-2012 Yılları, üç yıl üst üste, Tüketici Kalite Ödüllerini almaya hak kazanmış ilk ve tek dil okuludur.

Eğitim programlarımızda bizleri farklı kılan temel özelliklerimizden biri Avrupa Dil Pasaportu’ na uygun eğitim vermemiz olup, diğeri de pratik ağırlıklı, uygulamalı bir dil okulu olmamızdır. Aldığınız seviyeyi başarıyla tamamladığınızda, bitirdiğiniz seviye, TC kimlik numaranız yada Pasaport numaranız ile internet ortamından online bir sertifika olarak belgelenmektedir. Sahip olacağınız bu sertifika Avrupa Birliği Ülkelerinde geçerli olmakla beraber, birçok iş alanında sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Konularında uzman eğitim kadromuzla öğrencilerimize başlangıç seviyesinden uzmanlık seviyesine kadar her seviyede eğitim vermekteyiz. Ayrıca kurslarımıza katılan öğrencilerimize Sosyal Aktivite olarak haftanın belirli günlerinde Latin dansları, Güzel Konuşma ve Diksiyon gibi özel kursların uzman kişiler tarafından verilmesini sağlıyoruz.

Başlangıç seviyesini bitiren her öğrencimiz Konuşma Kulübü (Conversation Club) derslerine de katılma hakkı kazanıyor. Öğrencilerimiz bu saatlerde native speaker eğitmenler eşliğinde çeşitli güncel konularda konuşma olanağı buluyor.

Galeri

Farkımız

Köklü dil eğitim anlayışını çağdaş yöntemlerle sürekli yenileyen, Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları, Türkiye’nin farklı bölgelerine kadar ulaşmış en yaygın dil eğitim kurumudur. Yabancı dil eğitimini Türkiye’deki her okulunda belli bir standart içinde sürdüren ulusal bir markadır.

Asıl meslekleri dil öğretmek olan Türk ve Yabancı eğitmen kadrosunun kalitesini sürekli koruyan, modern teknik donanıma sahip bir kuruluştur.

Amerikan İngilizcesi.

  • Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları, Türkiye’de Amerikan İngilizcesi eğitimini veren ve sınavlarını uygulayan tek özel eğitim kurumudur. Uluslararası görsel medya, basın-yayım, sinema, ekonomi, İnternet, vb. birçok yerde kullanılan İngilizce’nin %95’i Amerikan ingilizcesidir.

Avrupa Dil Portfolyosu’na Uyumlu Dil Programları

  • Avrupa Dil Pasaportu, Avrupa Konseyi (Council of Europe) tarafından desteklenen ve tüm Avrupa Birliği ülkelerinde yabancı dil eğitimini belli bir program içinde standart hale getirmiş resmi bir projedir (Avrupa Dil Portfolyosu, Dosya, Dil Biyografisi ve Dil Pasaportu’nu içerir).

Amerikan Kültür Derneği Dil okulları, eğitim sistemini, Avrupa Dil Portfolyosu’na uyarlamış Türkiye’deki bir kaç eğitim kurumundan biridir.