Proficiency Kursu

Taksim Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu'nda Proficiency Eğitimi

Proficiency (Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınavı), üniversiteyi kazanmış öğrencilerin İngilizce ağırlıklı bölüm seçmeleri hâlinde hazırlık sınıfında okuyup bir sene kaybetmek istemedikleri takdirde girmeleri gereken bir sınavdır. Proficiency sınavı her üniversitenin kendi içinde hazırlayıp öğrencilerine yaptıkları bir sınavdır. Bu sebeple ortak konular ve soru tipleri olsa da her üniversitenin proficiency sınavları farklılık gösterir. Diğer ulusal sınavlar gibi merkezi bir sistemleri bulunmamaktadır.

Özel Ders Programı İle Proficency'i Sorun Olmaktan Çıkarın

Taksim Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu; alanında uzman Türk ve yabancı eğitmenleri ile öğrencilerinin Proficiency (Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınavı), diğer bir adıyla Hazırlık Atlama Sınavı konusunda ihtiyaç duyduğu doğru rehberliği ve profesyonel eğitimi sağlar. Öncelikle hazırlık atlama sınavı eğitimi almak isteyen öğrenciler için ücretsiz seviye tespit sınavı yapılır. Seviye tespit sınavına göre eksikleri belirlenir. Eksikleri belirlenen öğrencinin ihtiyacı doğrultusunda Taksim Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu eğitim danışmanları ile birebir eğitim için gerekli olan özel ders saati planlanır. Planlanan ders saati ile birlikte, sınavı yapacak üniversitenin ağırlık verdiği konular üzerinden kişiye özel bir müfredat oluşturulur. Müfredat doğrultusunda öğrenciye uyan gün ve saatlerde birebir eğitim verilir.

Proficiency sınavında kimi üniversiteler yalnızca YDS formatında sorular sorarken, bazı üniversiteler dinleme ve konuşma bölümleri de eklerler. Bu yüzden Taksim Amerikan kültür Yabancı Dil Kursu’nda kişiye özel verilecek eğitimde de farklı tekniklerden yararlanılır. Bir yandan öğrencilerin gramer ve kelime eksikleri giderilirken bir yandan da örnek sorular üzerinde pratik yapılarak sınav hazırlığı gerçekleştirilir.
Proficiency sınav hazırlığı için özel ders alan öğrencilere sınava uygun okuma, yazma, dinleme ve konuşma çalışmaları yaptırılırken Taksim Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu’nda haftanın altı günü devam eden aktivite derslerinin tümüne de ücretsiz katılım hakkı tanınır. Böylece öğrenci birebir derslerinin yanında küçük gruplar ile de etkileşime girerek dil yeterliliğini kazanır.

Seviye Tespit Sınavı

Proficiency Eğitimi

Ücretsiz Online Seviye Tespiti

Ücretsiz Eğitim ve İndirimlerden Hemen Faydalan

Eğitimlerimiz

Taksim Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu

Genel İngilizce

Taksim Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu’nda A-1 ve A-2 seviyeleri, 13 kişilik sınıflarda 84 ders saatinde, diğer seviyeler 96 ders saatinde tamamlanır. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere farklı gün ve saat seçenekleriyle eğitim seçenekleri bulunan Taksim Amerikan Kültür Dil Kursu’nda pazartesi-çarşamba, salı-perşembe haftada 6 ders saati ya da cumartesi-pazar haftada 8 ders saati eğitim görebilirler.
IELTS sınav eğitimi almak isteyen öğrencilerin ücretsiz seviye tespit sınavı yapıldıktan sonra öğrencilerin genel İngilizce seviyeleri belirlenir. Intermediate seviye yetkinliğine sahip olmayan öğrenciler için zaman planlamalarına göre ister özel ders ile isterlerse pre-IELTS sınıfları ile vakit kaybetmeden IELTS sınav hazırlığı için eksiklerini giderebilir.

Taksim Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu’nda TOEFL eğitimi alırken öğrenciler aynı zamanda haftanın altı günü devam eden aktivite sınıflarına da katılabilir ve öğrendiklerini pekiştirirken daha fazla pratik yapma imkânı bulurlar.

YDS hazırlık eğitimi almak isteyen öğrenci adaylarına ücretsiz seviye tespit sınavının yapılmasının ardından intermediate seviye çıkan öğrencilerle birebir eğitim programlamasına başlanır. Eğitim danışmanlarının rehberliğinde hazırlanacak özel ders programındaki toplam ders saati sayısı öğrencinin bulunduğu seviye ile hedeflediği sınav puanına göre belirlenir.

Online İngilizce Kursu

The Connect English Focus programs use an intensive, multi-skill approach. Lorem ipsum dolor amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt labore.