Online TESOL Eğitimi

TESOL Nedir?

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), ana dili İngilizce olmayan ülkelerde resmi olarak İngilizce öğretmenliği yapılmasını sağlayan, öğretmen yetiştirme programıdır. Hangi alanda eğitim alınırsa alınsın TESOL sertifikası ile Dünya’nın hemen her yerinde İngilizce öğretmenliği yapılabilmektedir. Bu sebeple çok prestijli bir eğitim ve sertifika programıdır.

Amerikan Kültür Online TESOL Programı

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, online TESOL programını Türkiye’de resmi olarak verebilen tek kurumdur. Taksim Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu da tüm dünyada geçerli bu çok önemli eğitimi ve sertifikayı verebilen tek yetkili markanın şubesidir. Alanında uzman eğitmenlerden alınan genel İngilizce eğitimi ve sınav programlarındaki profesyonelliğini, kurumlara İngilizce öğretmeni yetiştirmesiyle de pekiştirmiştir.

Taksim Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu’nda eğitim gören öğrenciler, minimum B-2 seviyesini tamamladıktan sonra TESOL sertifikası almak için online TESOL eğitimine kayıt olabilirler. Taksim Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu dışında İngilizce eğitimi almış, İngilizce ağırlıklı liselerde okumuş ya da üniversite eğitimini İngilizce okumuş adaylar ise yapılacak ücretsiz seviye tespit sınavının ardından en az B-2 seviyesinde çıkmaları durumunda yine online TESOL eğitimine kayıt olabilirler.

Online TESOL Eğitimi

Online TESOL eğitimi, konunun uzmanı eğitmenlerin danışmanlığında yürütülen bir programdır. Ünitelendirilmiş görevler içinde İngilizcenin her bir yetkinliğinin nasıl öğretileceğine dair öğrenim gören adaylar; tüm programı İngilizce nasıl öğretilir, ne gibi etkinliklerle konular daha iyi kavratılır, öğrencilere dil öğretimini kolaylaştırmak için ne gibi egzersizler planlanmalıdır şeklinde tasarlanmış çok yönlü bir eğitimden geçerler. Bu programda amaç İngilizce öğrenmek değil, İngilizcenin nasıl öğretileceğini planlamaktır. Eğitimde ayrıca video gönderimi, ders anlatımı da bulunmaktadır. En az Türkiye’de gerçekleştirilen formasyon eğitimini kadar donanımlı bir program ile İngilizce öğretmeni yetiştirilmektedir. Sertifika almaya hak kazanan adaylar, dünyanın her yerinde olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel okullarda ve dil kurslarında da usta öğretici olarak İngilizce öğretmenliği yapabilirler, atamaları gerçekleştirilir.

Taksim Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, sürecin başından sonuna eğitim alan adaylara rehberlik ederek İngilizce öğretmeni olmak isteyenler için kariyer basamaklarını tırmanmalarına destek olmaktadır.

Seviye Tespit Sınavı

Online TESOL Eğitimi

Ücretsiz Online Seviye Tespiti

Ücretsiz Eğitim ve İndirimlerden Hemen Faydalan

Eğitimlerimiz

Taksim Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu

Genel İngilizce

Taksim Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu’nda A-1 ve A-2 seviyeleri, 13 kişilik sınıflarda 84 ders saatinde, diğer seviyeler 96 ders saatinde tamamlanır. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere farklı gün ve saat seçenekleriyle eğitim seçenekleri bulunan Taksim Amerikan Kültür Dil Kursu’nda pazartesi-çarşamba, salı-perşembe haftada 6 ders saati ya da cumartesi-pazar haftada 8 ders saati eğitim görebilirler.
IELTS sınav eğitimi almak isteyen öğrencilerin ücretsiz seviye tespit sınavı yapıldıktan sonra öğrencilerin genel İngilizce seviyeleri belirlenir. Intermediate seviye yetkinliğine sahip olmayan öğrenciler için zaman planlamalarına göre ister özel ders ile isterlerse pre-IELTS sınıfları ile vakit kaybetmeden IELTS sınav hazırlığı için eksiklerini giderebilir.

Taksim Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu’nda TOEFL eğitimi alırken öğrenciler aynı zamanda haftanın altı günü devam eden aktivite sınıflarına da katılabilir ve öğrendiklerini pekiştirirken daha fazla pratik yapma imkânı bulurlar.

YDS hazırlık eğitimi almak isteyen öğrenci adaylarına ücretsiz seviye tespit sınavının yapılmasının ardından intermediate seviye çıkan öğrencilerle birebir eğitim programlamasına başlanır. Eğitim danışmanlarının rehberliğinde hazırlanacak özel ders programındaki toplam ders saati sayısı öğrencinin bulunduğu seviye ile hedeflediği sınav puanına göre belirlenir.

Online İngilizce Kursu

The Connect English Focus programs use an intensive, multi-skill approach. Lorem ipsum dolor amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt labore.