Akademik Sınav Hazırlık Programları

TOEFL, IELTS, YDS, YÖKDİL, TIPDİL ve benzeri akademik yeterliliğinizi ölçen ingilizce sınavlarına özel olarak hazırlanın. Eksikliklerinize yönelik sınav programları ile hedeflediğiniz puanı alın.

Hızlı Bilgi Formu

Eğitimlerimiz ile ilgili bilgiyi sizlerle hemen paylaşalım.

ÖRNEK YETERLİLİK DÜZEYİ  VE SEVİYE TANIMLARI

 

En iyi İngilizce öğrenme metodlarından biri olan Avrupa Dil Portfolyosuna göre 5 adet seviye bulunmaktadır.

Aşağıda bu seviye tanımlarını bulabilirsiniz:

A1 Elementary Seviyesi
Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla, basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlara ya da bildiği konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.
A2 Pre-Intermediate Seviyesi
Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim.
B1 Intermediate Seviyesi
Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren yada günlük hayatla ilgili (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.
B2 Upper Intermediate Seviyesi
Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.
C1 Advanced Seviyesi
Kullanacağım ifadeler için fazla zaman harcamadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirim. Görüş ve fikirlerimi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirim.
WhatsApp Hattı
X