YDS Sınavı Nedir? Neden Gereklidir?

YDS ülkemizde geçerli olan yabancı dil sınavları demektir. Kamu personel alımlarımda, lisansüstü öğrenim sürecinde ve akademik personel alımlarında sizlerde YDS puanı istenmektedir. Bu sınav ÖSYM tarafından yılda üç kez yapılmaktadır. Ona yakın farklı dilde yapılan YDS’ler arasında elbette en çok tercih edilen İngilizce YDS’dir. Sadece Ankara, İzmir ve İstanbul ÖSYM merkezlerinde yapılan bu sınavlar oldukça önemli ve geçerli sınavlardır. Ancak YDS ile başarılı bir puan elde etmiş olan kişiler gerekli yerlere atmaları yapılan kişiler olacaktır. İyi bir iş hayatı ya da güzel bir kariyer için YDS puanınızın her zaman tatmin edici seviyede olması önemlidir. YDS sınavlarının geçerliliği 5 yıldır. Dolayısıyla bu sınavlardan alacağınız maksimum puanlar sizlerin uzun bir dönem bu tür bir ihtiyacınız olmayacağı anlamına gelmektedir. bu nedenle girmiş olduğunuz YDS sınavlarında elde edeceğiniz başarılı puanlar yaşantınızı şekillendirmek konusunda sizler için oldukça önemlidir.

YDS Sınavına Hazırlık

Ülkemizde en geçerli olan YDS puanı İngilizce YDS puanıdır. Özel bazı şartların neticesinde farklı dillerde de YDS puan talebi oluşabilmektedir. Bu durumda sizler istenilen dil hangisi olursa olsun, YDS şartlarında sınavlara girmeli ve en azından gerekli taban puanları almalısınız. 

YDS sınavına hazırlık döneminde sahip olduğunuz dil bilgisi sizler için yeterli olmayacaktır. Öğrenin süreniz boyunca İngilizce eğitim almış olsanız ve yeterli bir seviyede İngilizce bilginizin olduğunu düşünüyor olsanız da bir sınav formatında bu dilde yeterli olabilmek farklı bir durumdur. YDS sınavlarının belirli bir formatı vardır. Bu formatta karşınıza gelebilme ihtimali olan soru türlerinden alıştırmalar ile bu sürece hızlanıyor olmak sizlerin başarı düzeyini artıracaktır. Bu nedenle her ne kadar iyi düzeyde İngilizce bilginiz olduğunu düşünüyor olursanız olun, bu alanda hizmet veren bir kurs merkezinden destek almak ve bu şekilde sürece hazırlanmak sizler için her zaman en faydalı yöntem olacaktır.

YDS Sınavı Nedir? Neden Gereklidir?
YDS Sınavı Nedir? Neden Gereklidir?

İstanbul YDS Hazırlık Kursları

YDS hazırlık kurları sahip olduğunuz yabancı dil seviyeni ne olursa olsun sizleri en iyi şekilde sınava hazırlamaktadır. Bunun için İstanbul YDS hazırlık kurslar arasında kaliteli bir eğitim ve aynı zamanda uygun fiyatlar istiyorsanız Taksim Amerikan Kültür Dil Kursunu tercih edebilirsiniz. İstanbul Beyoğlu semtinde yer alan merkezi konumu sayesinde kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz kurs merkezi sizler için kusursuz bir eğitim hizmeti sunmaktadır. Her tür yabancı dil için YDS hazırlık sürecini kurs merkezi aracılığı ile tamamlayabilirsiniz. 

Taksim  Amerikan Kültür Dil Kursu İngilizce YDS sınavları için özel çalışmalar yapmaktadır. Özel grupların açıldığı YDS hazırlık kurslarına katılım yapabilir ve bu sürece dahil olabilirsiniz. 

YDS hazırlık kurslarında bir gruba dahil olmadan önce kurum tarafından sizlere bir seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Bu sınav ile sahip olduğunuz yabancı dil düzeyiniz ölçülmektedir. Bu seviyeye göre sizlere en uygun olan grup ile birlikte YDS hazırlık sürecine başlayabilirsiniz. 

Taksim Amerikan Kültür Dil Kursu YDS hazırlık sürecinde eğitim verilen sınıf mevcutları 4 ila 13 kişi arasında değişmektedir. İngilizce düzeyinize göre sizlere en uygun olan grup ile eğitim almaya başlayabilirsiniz. Bunun için maksimum faydanın sağlanabileceği ve en kaliteli eğitimlerin verilebileceği bir ortam sizler için oluşturulmaktadır.

Taksim Amerikan Kültür Dil Kursu YDS hazırlık kursları için kuruma ait olan resmi internet sitesini inceleyebilirsiniz. Burada tüm kurs içerikleri sizler için anlatılmaktadır. Ya da kurs merkezine gelebilir ve süreç ve eğitim koşulları hakkında detaylı olarak bilgi edinebilirsiniz.   

© 2023 Taksim Amerikan Kültür. All rights reserved.

Eğitim Destek Aktivitesi Sorgu Formu

Aktiviteler

Bilgi Formu

Eğitim detayları, kampanyalar ve fiyatlar hakkında sizi bilgilendirelim.