İngilizce günümüzde popülerliğini hala koruyor ve herkes İngilizce öğrenmek istiyor. İngilizce öğrenmek hem iş dünyasına kolay atılmak, hem de yurtdışına çıkınca zorluk yaşamamak adına oldukça önemlidir. İngilizce ilk başta çok zor olabilir. Özellikle İngilizceyi hayatınızda ilk kez görüyorsanız kelime telaffuzunda ve düşünme konusunda çok zorlanabilirsiniz. Ancak hiç panik yapmanıza gerek yok. İyi bir dil kursu ile siz de İngilizceyi planlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İstanbul İngilizce Kursu

İstanbul’da İngilizce öğrenmeniz için gerçekten çok fazla imkan vardır. Hemen istanbul ingilizce kursu fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İngilizce öğrenmek emek ister. Sadece ezber ve dilbilgisi yeterli gelmez. Onun haricinde konuşma ve düşünme pratikleri yapmalısınız. Bir yandan da kulağınızı İngilizceye alıştırmalısınız.

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce öğrenmek için belli seviyeler vardır. Bu seviyeler herkes tarafından bilinir. A1, A2, B1, B2, C1, C2 seviyeleri vardır.

Bilindiği üzere A1 seviyesi en temel seviyedir. En kolay konular bu seviyede yer alır ancak kolay diye asla hafife almamalısınız. En temel konuları çok sağlam bir şekilde öğrenmeniz ve sık sık tekrarlamanız gerekir. Özellikle alfabeyi ezberleyip harflerin doğru telaffuzlarını tam çıkarmanız gerekir. Harfleri tam oturtmazsanız, kelimeleri yanlış okursunuz.

A2 seviyesi ise A1 seviyesinin devamıdır. Bu seviyede ağırlıklı olarak dilbilgisi konusu görürsünüz. Cümlelerin nasıl bağlandığı, çeşitli edatlar ve zamanlar gibi pek çok dilbilgisi konusu A2 seviyesinde yer alır. Öğrendiğiniz konularla ilgili örnek cümleler kurmanız ve yazarak çalışmanız çok önemlidir. Bol bol kelime yazın. Yazdıklarınız aklınıza daha iyi bir şekilde kazınacaktır.

B1 seviyesinde daha ağır dilbilgisi konusu görürsünüz ancak A2 seviyesindeki kadar fazla dilbilgisi konusu yoktur. Bu seviyede daha çok öğrendiklerinizi pratiğe dökmeye odaklı olmalısınız. Konuşma derslerine katılmalısınız. Bu konuda asla çekimser durmamalısınız. Kendinizi ön plana çıkardıkça istemsiz bir şekilde hızlı düşünmeye başlarsınız. Zaten iyi konuşmak da hızlı düşünmekten geçer. B1 seviyesinde kendinizi çok iyi yerlere getirebilirsiniz.

B2 seviyesine geçtiğinizde artık yeterli İngilizceniz var demektir. Aslında B1 seviyesinde de yeterli sayılır ancak B2 daha ileri bir seviyedir. Dilbilgisi konusu pek olmaz ama karşınıza bol bol kelime çıkabilir. Bu yüzden ezber ve konuşma pratiği yapmalısınız.

C1 ve C2 seviyeleri sadece konuşma seviyeleridir. Bu seviyelere geldiyseniz zaten ana dil konuşucusu olmuş olursunuz.

İngilizceyi Hızlıca Geliştirmek

İngilizce öğrenirken yazmanız ve derslere düzenli katılmanız çok önemlidir. Bunların haricinde kendiniz de ekstra şeyler yapmalısınız. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Altyazılı diziler ve filmler izlemek
 • İngilizce kitap okumak
 • Konuşma alıştırmaları yapmak
 • İngilizce şarkılar dinlemek
 • İngilizce şarkıları söylemek
 • Aynanın karşısında konuşmak
 • Telaffuzu düzeltmek için ses kayıtları yapmak
 • Yabancı insanlarla konuşma programları kullanmak
 • Günlük hayattaki olayları ve durumları İngilizceye çevirmek
 • Sadece İngilizce düşünmek
 • İngilizce yazıları Türkçeye çevirmek
 • Dil öğrenme programı kullanmak ve günlük pratikler yapmak

Bunlar İngilizce öğrenme sürecinizi hızlandırabilecek ekstra şeylerdir. Siz de bunları istikrarlı bir şekilde yaparsanız, İngilizceyi gerçekten hızlı öğrendiğinizi göreceksiniz.

Kaliteli İngilizce Kursu

İngilizce öğrenmeye kararlıysanız hemen kaliteli bir İngilizce kursuna kaydolmalısınız. İngilizce öğrenirken her şeyden önce yapabileceğinize inancınız tam olmalıdır. Dil öğrenmek kolay bir şey değildir. Emeğiniz, çabanız ve devamlılığınız büyük önem taşır. İngilizce öğrenmek hayal değil. Kendinize harika bir artı katmak istiyorsanız hemen İngilizce kursuna başlayın. Özgüveninizin arttığını göreceksiniz. İngilizce öğrenmek size yepyeni bir bakış açısı kazandıracak ve ifadenizi güçlendirecek. Hemen İngilizce öğrenmeye başlayın. 

© 2023 Taksim Amerikan Kültür. All rights reserved.

Eğitim Destek Aktivitesi Sorgu Formu

Aktiviteler

Bilgi Formu

Eğitim detayları, kampanyalar ve fiyatlar hakkında sizi bilgilendirelim.