Amerikan kültür, Türkiye’de önemli bir yere sahip, güçlü ve eski bir dil okuludur. Uzun yıllardır süren kaliteli eğitim müfredatı, öğrenciler tarafından oldukça faydalı bulunuluyor. İngilizce eğitimi denilince akla gelen ilk isimlerden birisi Amerikan kültür kurslarıdır.

Bünyesinde, anadili İngilizce olan öğretmenleri barındırması ile öğrencilere, özellikle konuşma pratiği açısından yararlı bir seçenek sunmaktadır. Günümüzde İngilizce eğitimi, en büyük eksik olduğu için, birçok öğrenci veya kişiler bu eğitimi alırken Amerikan kültür kurslarına gidiyor.

Güncel Fiyatlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Aynı zamanda Amerikan kültür kurs fiyatları, uygun fiyatlı bütçesi ile öğrencilerine kalite bir eğitim sunmaya çalışmaktadır. Gün geçtikçe İngilizce eğitim veren özel kurs sayıları artmaya başlamıştır. Böyle olunca rekabet arttığı için, kurs ücretleri de düşüşe geçmiştir.

Çok pahalı kursların olmasının yanı sıra Amerikan kültür kursları orta seviyede bir ücrete sahip olup, kaliteli bir eğitim anlayışına sahiptir. Bulunduğu konuma göre ufak farklılıklar içerse de kurs ücretleri, diğer kurslar ile kıyaslandığında ortalama rakamlara tekabül etmektedir.

Bu rakamlar, 2021 yılı itibariyle, 4500 tl ile 6500 tl arasında değişmektedir. Bu fiyatlandırma öğrencinin seviyesi ile birlikte değişebilir. Aynı zamanda fiyatlandırmalar tüm kurlar için geçerlidir. Birçok öğrenci tüm kurların hepsini almasa da en az 4 kur eğitim almaktadır.

Neden Amerikan Kültür Kursuna Gidilmeli?

Amerikan Kültür diğer kurslardan farklı olarak, uzun bir eğitim geçmişine sahip olması ile ünlüdür.

Bunun yanı sıra öğrenci memnuniyeti gözetilerek oluşturulan sebepler ise şu şekildedir;

  • Teknolojiye uygun, farklı eğitim materyalleri kullanması.
  • Öğretmenlerinin, alanında uzman ve ilgili olması.
  • Amerikan Kültür, farklı aksanları da bünyesinde barındırsa da özellikle Amerikan İngilizcesi öğrenmek isteyenler için biçilmiş kaftandır.
  • Birçok kursa göre Amerikan kültür kurs fiyatları daha uygun fiyatlıdır.
  • Her kur bitiminde, öğrencilerine seviye belirleme sınavları yaparak, uygun sınıflarına yerleştirmesi.

Bu maddelerin dışında Amerikan kültür dil kursları, ismi ve kaliteli eğitimi sayesinde zamanla büyük ün sahibi olmuştur. Öğrenciler tarafından İngilizce eğitimi için en çok tercih edilen kurslardan biridir.

Amerikan Kültür Dil Kurslarında Hangi Eğitimler Veriliyor?

Amerikan kültür dil kurslarında, diğer kurslarda olduğu gibi; Genel İngilizce başta olmak üzere, Kurumsal İngilizce, Online İngilizce ve Sınav İngilizcesi eğitimleri verilmektedir. Bu kurslar içerisinde en çok tercih edilen Genel İngilizce kurslarıdır. Bunun sebebi, Türkiye’de İngilizce eğitiminin temelinin iyi oluşturulmamasıyla ilgilidir. Amerikan kültür kursları da en çok Genel İngilizce kursları konusunda iddialıdır.

Amerikan Kültür Dil Kursu Eğitimleri Ne Kadar Sürüyor?

Amerikan kültür dil kursları, İngilizce dil eğitiminin tüm seviye eğitimlerini vermektedir. Kişiye özel program hazırlanıp, kişinin uygunluğu ile kursun bitimi doğru orantılıdır. Örneğin, öğrencinin okulu veya işi varsa, dil kursuna daha az vakit ayırır ve haftada daha az saat ders alır.

Böylelikle kurs bitim zamanı uzamış olur. Boş vakitli öğrenciler ise, daha fazla sayıda ders alabildiği için kurslarını daha erken bitirirler. Genel olarak eğitim süresi en uzun haliyle 1 yılı bulmaktadır.

Amerikan Kültür Kursları Ulaşım

Amerikan kültür kursları, zincir okullar mertebesinde olduğu için, birçok farklı şehirde ve ilçede bulunmaktadır. Sayısı günden güne artarak, büyük şehirler dışında ufak il ve ilçelerde de bu kursa rastlamak mümkündür. Sağlıklı bir ulaşım için, bulunulan şehrin ve ilçenin, Amerikan kültür şubesi olup olmadığı öğrenilmelidir.

Eğer varsa, mutlaka şehir merkezinde konumlanmış bir yerdedir. Sonrasında kursa gidilerek veya telefonla görüşülerek yeterli bilgiler alınabilir. Gitmeden önce, Amerikan kültür kursunun kendi sitesinde olan seviye belirleme testinin yapılması tavsiye edilir. Seviye belirlendikten sonra, bilgi almak daha yararlı olacaktır.

© 2023 Taksim Amerikan Kültür. All rights reserved.

Eğitim Destek Aktivitesi Sorgu Formu

Aktiviteler

Bilgi Formu

Eğitim detayları, kampanyalar ve fiyatlar hakkında sizi bilgilendirelim.