Dünyada En Çok Kullanılan Yabancı Diller Hangileridir?

Dünya dilleri diye bir gerçekle yüz yüzeyiz. Bir dilin dünya dili olabilmesi için o dilin dünyada geçerliliğinin kabul edilmesi ve ağırlıklı olarak farklı ülkelerde konuşulması gerekir. Bu durumun yazılı bir geçerliliği yoktur. Kaynaklar olarak birbirine yakınsa bir dil ailesi oluşur. Bu aileye mensup olan diller ise dünyada geçerliliği kabul sayılmış dillerdir.

Peki, En Çok Hangi Diller Konuşuluyor?

Yapılan araştırmalar doğrultusunda dünya üzerinde ağırlıklı kullanılan 10 yabancı dil tespit edildi.

Bunlar;

 • Fransızca
 • Endonezya Dili
 • Portekizce
 • Bengal Dili
 • Arapça
 • Rusça
 • İspanyolca
 • Almanca
 • İngilizce
 • Mandarin

Bazılarını çok duyuyor ve kullanıyorsunuz, bazılarını ise hiç duymadınız ilk defa burada okuyorsunuz. Fakat ne olursa olsun bu dilleri bilmenin avantajı ve getirisi oldukça yüksek oluyor.

Dünyada Geçerli Yabancı Dilleri En İyi Nerede Öğrenirim?

Eğer birazcık merakınız varsa, kariyerinizi bu yönde ilerletmek istiyorsanız ya da içinde bulunduğunuz işiniz bunu gerektiriyor ise en iyi hizmet alabileceğiniz yer Amerikan kültür ailesi olur. Seviyeniz ne olursa olsun size yapılacak seviye tespit sınavı ile uygun sınıflara yerleşir ve eğitim almaya başlarsınız.

En Çok Konuşulan Dil; İngilizce

Meslek hayatının şartı olan bilenlerin her zaman bir adım önde olduğu bir dildir ingilizce. Öğrenmek ise Amerikan kültür sayesinde tahmin ettiğinizden çok daha kolay. %100 öğrenci memnuniyetinin sağlandığı, CEFR sistemine birebir uyumlu olan müfredatı ve Avrupa Dil Portfolyosu’ nda geçerli olması İngilizce kursu için tercih sebebi oluyor. Üstelik Amerikan Kültür Taksim öğretmen yetiştiren kurum olarak da biliniyor ve dünyada geçerli eğitmenlik sertifikası olan TESOL belgesi veriyor.

Dört temel yetkinlikten oluşan okuma, yazma, konuşma ve dinleme dersleri alanında uzman eğitmenler tarafında sunuluyor. Yapılan seviye tespit sınavı ile birlikte bilmede ki seviyeniz değerlendiriliyor.

Seviyeler ise şöyle;

 • A1 Dersleri; Çok yavaş konuşabilir, tekrarlayabilir ve basit bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.
 • A2 Dersleri; Kısa sohbetler kurabilir basit bir kuruluşun faaliyetini anlatabilir kısa basit hikayeler oluşturabilirsiniz.
 • B1 Dersleri; Günlük hayat hakkında hazırlıksız konuşabilirsiniz. Seyahatlerde yeterli bir dil seviyesidir.
 • B2 Dersleri; Ana diliniz gibi akıcı ve anlaşılır konuşabilir, konularla alakalı tartışmaya girebilirsiniz.

Sırada ki En Çok Konuşulan Dil; Almanca

Konuşması diğer bütün yetilerden biraz daha zor olan bir dil oldukça keyiflidir. Birçok ülkede resmi dil olarak da kullanılıyor. Tabi ki Almanca kursu için en iyi eğitmenlerden ve uzmanlardan eğitim almakta oldukça önemli. Bu konuda Amerikan Kültür Taksim kendine çok güveniyor.

Bünyesine aldığı öğrencileri her dil için aynı sistemden geçiren Amerikan kulüpte ilk önce sınıf tespit etmekle başlar. Almanca bölümünde hizmet veren eğitmenlerin hepsi ya uzun yıllar ana dili Almanca olan ülkelerde yaşamış ya da oralardan eğitim almış kişilerden oluşur. Eğitim sonunda öğrenciler, Alman Hükümeti ve Konsolosluğu tarafından geçerli olan Alman Aile Birleşimi sınavlarında %100 başarı garantisi elde etmiş olur.

İstanbul’ un Yabancı Dil Farkı

Nüfuzu çok fazla sayıda olan bu şehirde Amerikan kültür, hizmetlerin en iyisini sunmak için var. Özellikle İstanbul İngilizce kursu ve en çok tercih edilen diğer dillerde 25 yıllık tecrübesi ile hizmet sunuyor. Taksim Amerikan Kültür birçok öğrencinin yabancı dil konusunda kendini geliştirip profesyonel olmasında yardımcı olmuş ve onları iş hayatında bir üst seviyeye taşımıştır. Yapılan ulusal ve uluslararası sınavlarda elde edilen sertifikalar yurt dışında ve yurt içinde öğrencilere tüm imkanların kapısını açıyor.

© 2023 Taksim Amerikan Kültür. All rights reserved.

Eğitim Destek Aktivitesi Sorgu Formu

Aktiviteler

Bilgi Formu

Eğitim detayları, kampanyalar ve fiyatlar hakkında sizi bilgilendirelim.