En Hızlı Şekilde İngilizce Öğrenmenin Yolları

İngilizce öğrenmek artık vazgeçilmez hâle geldi. Çoğu iş yeri İngilizce bilen eleman arar ve İngilizce ile çoğu iş bağlanabilir. İngilizce evrensel bir dildir. Aynı zamanda öğrenilmesi en kolay dildir. Siz de Amerikan kültür sayesinde İngilizceyi istediğiniz şekilde öğrenebileceksiniz. Bir kursun size verdiği eğitim kadar sizin çabanız da önemlidir.

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce öğrenmek sanıldığı kadar zor değildir. Sadece sabır, azim ve pratik gerekir. İngilizce öğrenmeniz için İngilizce kursu size yeterli içeriği sunacaktır.

İngilizce becerileri arasında şunlar bulunur;

 • Dilbilgisi
 • Okuma
 • Yazma
 • Dinleme
 • Konuşma

Bunlar İngilizce öğrenirken edinmeniz gereken becerilerdir. Her şeyden önce alfabedeki sesleri de çıkarmayı bilmelisiniz. Alfabe aynı olsa da telaffuzunu yanlış okumanız çok komik olur. O yüzden alfabe ve telaffuz kısmını ilk baştan dikkatlice öğrenmelisiniz.

İngilizce Dilbilgisi

İngilizce dilbilgisi Amerikan kültür ile çok eğlenceli bir hale gelecek. İngilizce dilbilgisinde zamanlar çok kafa karıştırıcı olabilir. Fakat bol bol örnek cümleler yazarak ve çevirerek aklınızda oturmasını sağlayabilirsiniz. Bunun haricinde bağlaçlar, sıfatlar, zarflar ve uzun cümleler oluştururken kullanılan kalıplar gibi çeşitli kurallar vardır.

İngilizce Okuma Alıştırmaları

İngilizce telaffuzunuzu düzeltmek için bol bol okuma yapmalısınız. Okuma alıştırmalarına kısa metinlerle başlayın. Daha sonra seviyeye göre İngilizce okuma kitapları satın alabilirsiniz. Sürekli okuma yaparak kendinizi çok güzel geliştirebilirsiniz.

İngilizce Yazma

Kelimelerin doğru okunuşu kadar doğru yazılışı önemlidir. Uzun kelimeler, çift yazılan harfler ve tamamen doğru yazmak size büyük fayda sağlar. Akademik yazı yazmanız gerektiğinde de yazma beceriniz gereklidir. Hızlı ve doğru yazmanız için bol bol yazma alıştırması yapmalısınız. Bol alıştırma için İstanbul İngilizce kursu size çok yardımcı olacaktır.

İngilizcede Dinlemenin Önemi

Dinleme belki de en önemli ve gerekli olan alıştırmadır. Dinleme olayını alışkanlık haline getirmelisiniz.

Dinleme için kullanabileceğiniz kaynaklar şunlar olmalıdır;

 • Türkçe altyazılı diziler ve filmler
 • Radyolar
 • Şarkılar
 • Diyaloglar
 • Videolar
 • Haberler

Bunları İngilizce olarak izlerseniz ve dinlerseniz size çok şey katacak. Hatta yabancı şarkı dinlerken ekranda şarkı sözlerini de müzikle birlikte okursanız, telaffuzunuz, düşünme hızınız ve akıcılığınız artar. Hemen İngilizce kursu alarak mükemmel alıştırmalar yapabilirsiniz.

Konuşma Pratikleri

Konuşma pratikleri de tabii ki akıcı olmanızda yardımcı olacak en önemli şeylerden biridir. Tüm bu alıştırmalar birbirleriyle bağlantılıdır. Derslere devamlı ve aktif bir şekilde katılarak çok güzel konuşabilirsiniz. İngilizce öğrenirken geride durmamanız, atak olmanız gerekir. Siz de İstanbul İngilizce kursu ile harika konuşma pratikleri yapabileceksiniz.

Amerikan Kültür Dil Kursu

İngilizceyi en etkili şekilde öğrenmek için profesyonel bir dil kursuna ihtiyacınız olacak. Amerikan kültür dil kursu, donanımlı kadrosuyla, ilgili personeliyle ve güler yüzlü öğretmenleriyle size İngilizceyi sevdirecek. İngilizce öğrenirken asla sıkılmayacaksınız ve çok kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Profesyonel Yabancı Dil Eğitimi

Siz de tamamen profesyonel bir yabancı dil eğitimi almak istiyorsanız bu kursa gelmelisiniz. İngilizcede en sıkıcı bulduğunuz ve zorlandığınız dilbilgisi konuları, telaffuz edemediğiniz kelimeler artık problem olmaktan çıkacak. İngilizce derslerine keyifle katılacaksınız ve İngilizcenin çok kolay bir dil olduğunu fark edeceksiniz.

İngilizce seviyenizi zamanla geliştirerek harika bir düzeye gelebilirsiniz. Akıcı bir şekilde konuşabilir, çeviri yapabilir, İngilizce romanlar okuyabilirsiniz. Zaman geçtikçe dizileri, filmleri ve belgeselleri altyazısız izleyebilirsiniz. Bunları yapabildiğinizi fark ettiğiniz zaman çok hoşunuza gidecek. Yabancı insanlarla diyalog kurabilirsiniz. İngilizcenizi pekiştirdiğinizde kendi cv dosyanıza bunu ekleyebilir, iş alanında da kendinize fırsat yaratabilir ve evrensel olan İngilizceyi çok aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.

© 2023 Taksim Amerikan Kültür. All rights reserved.

Eğitim Destek Aktivitesi Sorgu Formu

Aktiviteler

Bilgi Formu

Eğitim detayları, kampanyalar ve fiyatlar hakkında sizi bilgilendirelim.