Yabancı Dil Eğitmenlerinin Aldığı Eğitimler

Amerikan kültür taksim kursunda, özel belgelere sahip öğretmenler eğitim verir. Eğitmen kadrosunun çoğu İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Rusça bölümünden mezun ve birçoğu alanında master yapmış öğretmenlerden oluşur. Eğitmenler CELTA, DELTA, TESOL sertifikalarına sahiptirler. Aynı zamanda alanında uzmanlaşmış Türk eğitmenlerde bulunur.

Yabancı Dil Eğitmenlerinin Sahip Olduğu Sertifikalar

Yukarıda da söylediğimiz gibi CELTA, DELTA, TESOL sertifikalarına sahiptirler. Yetişkinlere yabancı dil öğretimi sertifikasına sahiptirler. Eğitmenlik tecrübesi zorunlulukları vardır. İngilizce öğretmenlerin çoğu İngilizce öğretim diplomasına sahip kadrodan oluşur. İngilizce öğretmenlerinin büyük bir çoğunluğu öğretmenlik derecesinde master derecelerine sahiptir.

İngilizce kursu kursiyerlerinin kaliteli eğitim almasının en önemli sebebi, eğitmenlerinin alanlarında uzman, eğitim teknolojisi konusunda son derece bilgili ve deneyimli olmasından kaynaklanır. Eğitmenler, kursiyerlerin öğrenim süreçleri boyunca yabancı dil konusunda rehberliklerini yaparlar.

Eğitmen Seçim Süreci

Eğitmenleri seçerken aşamalı bir değerlendirme sistemi kullanılır. İlk aşamada eğitmenlerin genel dil seviyesini ölçmek için Yeterlilik Sınavı uygulanır. Bu aşamada başarılı olmayan eğitmenler başvuru sürecine devam edemez. Başarılı olan eğitmenlere ise ders aşaması deneyi yaptırılır. Burada eğitmenin eğitim metoduna uygunluğunu ölçülür.

Eğitmen pratik, iletişimsel ve öğrenci odaklı pratik zekaya sahip olursa bu aşamadan geçer. Eğitmenler son aşama olan mülakat aşamasına geçer. Bu aşamada eğitmenin sahip olduğu yabancı dili kullanarak geçeceği bir şamadır. Eğitmen mesleki niteliğini bu aşamada ortaya döker. Bu aşamayı da başarılı bir şekilde tamamlayanlar İstanbul İngilizce Kursu eğitmeni olarak göreve başlar.

Yabancı Dil Eğitmenlerine Oryantasyon Eğitimi

Amerikan kültür taksim kursunda yeni göreve başlayan eğitmenler oryantasyon eğitimine dahil olur. Tüm eğitmenler bu süreçten geçmek zorundadırlar.

Eğitimciler ders vermeye başlamadan önce;

  • Eğitim ve Değerlendirme Sistemleri,
  • Uygulamalar,
  • Öğrenci Profilleri,
  • Öğretim Metaryelleri,

Konusunda eğitim alarak ders verebilecek duruma hazır hale getirilirler. Bu eğitimden sonra ders vermeye başlarlar.

Yabancı Dil Eğitmenlerinin Sürekli Eğitimi

Eğitmen kadrosu, eğitim direktörlüğü ve bölüm başkanları tarafından sürekli eğitime tabi tutulurlar. Eğitim sistemindeki gelişmeleri ve güncellemeleri aktarmak için yıl içinde sürekli toplantılar düzenlenir. Eğitmenlerin gelişmelerden haberdar olması için sürekli eğitimler düzenlenir. Ve her eğitmenin bu eğitim ve toplantılara katılması zorunlu tutulur. Eğitmenlerin mesleki gelişimi için yıl boyu verilen eğitimler ile öğretimin zenginleştirilmesi hedeflenir.

Eğitmenlerin Kursiyerlere Katkıları

Eğitmenler uzman olduğu alanlarda kursiyerlere eğitim verirler. Uzmanlık alanı dışında ders verme yetkileri bulunmaz. Her eğitim programının kendine özel ders programları bulunur. Kursiyerlere, öğrenmek istediği yabancı dillerin öğrenme sürecini, keyifli ve verimli hale getirmek için çabalarlar. Kursiyerlerinin İngilizce, Almanca, Rusça ve İspanyolca dillerini profesyonel bir şekilde hayatlarında kullanmasını yardımcı olurlar.

Sınav hazırlık programlarında uzman olan eğitmenler ders vererek kursiyerlerin sınavlarını rahatça geçmesine yardımcı olurlar.

Yetişkin Grubunun Yanı Sıra Junior Yabancı Dil Eğitimi Eğitmenleri

Yetişkinlerin yanı sıra junior gruba da yabancı dil eğitimi veren ve alanında uzman eğitmenler bulunur. Çocuklara eğitim verme konusunda deneyimli ve eğitimli eğitmenler çalışır. Çocuk yabancı dil eğitmenleri, yaratıcı, modern ve eğlenceli yaklaşımları ile ün yapmışlardır. Çocuklara yabancı dili sevdiren eğitmenler ders verir. Çocuklara küçücük yaşta yabancı dil yazma ve konuşma becerisini öğreten eğitmenler özel eğitim almış kadrodan oluşur.

Amerikan Kültür Taksim Kursunda özel yeteneklere sahip eğitmenler görev yapar. İster yetişkin ister çocuk fark etmeden aynı amaçla eğitim verilir. Kursiyerlerin yabancı dili öğrenme ve konuşma yeterliliğini tamamlayıp sınavlara hazırlarlar. Eğitim kadrosu İngilizce, Ruşça, Almanca ve İspanyolca dillerini öğretmek için takım ruhu ile hizmet verir.

© 2023 Taksim Amerikan Kültür. All rights reserved.

Eğitim Destek Aktivitesi Sorgu Formu

Aktiviteler

Bilgi Formu

Eğitim detayları, kampanyalar ve fiyatlar hakkında sizi bilgilendirelim.