Flemekçe Kursu

Avrupa Birliği yasalarına göre 2013 yılından sonra Hollanda Aile Birleşimi sınavı yapılmaya başlanmıştır. Hollanda ana dili olan Flemenkçe dilini konuşabilen ve anlayabilenler bu sınava katılabiliyor. 21 yaşında olma şartı ve en az başlangıç seviyesinde Flemenkçe konuşulabilmesi istenmektedir. Taksim Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu profesyonel eğitim kadrosu ile başlangıç seviyesi ile profesyonel seviye arasında tüm seviyelerde eğitim programı sunuyor. Dil eğitiminin yanı sıra kişiler, Hollanda aile bileşimi sınavına da hazırlanmaktadır.

Hollanda Aile Birleşimi Sınav İçeriği

Hollanda Aile Birleşimi Sınavı ile kişiler oturma ve çalışma vizesi başvuruları yapabilecektir. Yabancı dil kursunda sınava hazırlık için eğitim programı hazırlanır. Bu sınav için Flemenkçe başlangıç seviyesi eğitimleri verilir. İçerik şunlardın oluşuyor.

  • Adayın kendisini tanıtması,
  • İletişim kurma,
  • Adres sorma,
  • Günlük konuşmalar yapabilme.

Kişinin günlük hayatında ihtiyaçlarını karşılaşabilecek seviyede dil bilmesi sağlanıyor. Alışverişte fiyat sorma, adres tarifi yapma gibi becerilerin kazandırılması hedefleniyor.

Hemen Flemenkçe Öğrenmek

Kurs programları uygulanmaya başlandığında, uzman eğitmenler, teorik ve pratik eğitimleri birlikte vererek, öğrencinin kısa sürede sınava hazır duruma gelmesini sağlamaktadır. Eğitim sürecinde, öğrencilerle sürekli olarak istenilen sınavla ilgili olarak deneme mülakatları yapılır. Bu öğrencinin sorulacak olan sorulara karşı deneyim kazanmasını ve günlük konuşma becerisinin geliştirilmesini sağlayacaktır. Verilen eğitimlerde Flmenkçe başlangıç seviyesi temel bilgileri verilirken yapılacak Hollanda aile birleşimi sınav öncesinde heyecanın yenilmesi de hedeflenmektedir.

Hollanda Aile Birleşimi

Hollanda aile birleşimi vizesi başvurularında çeşitli koşulların yerine getirilmesi istenir. Bunlar, Hollanda’da yaşayan birisi ile ilişkinin olması, Hollanda’da yaşayan kişinin gelir durumu ve başvuru yapan kişinin Flemenkçe dil bilgisidir. İlişki ve gelir durumu şartlarını tamamlayanlar, kursa katılarak, Flemenkçe başlangıç seviyesinde dil bilgisine sahip olduğunu sertifikalandırmalıdır. Kursa katılan ve yapılacak sınavda 100 üzerinden 60 puan alanlara Flemenkçe A1 seviye sertifikası verilir. Bu sertifika ile vize başvurusu yapılır ve Hollanda aile birleşimi sınavına girilir.

Hollanda Aile Birleşimi Sınavı Kurs Süresi

Flemenkçe dil kursları, hafta içi ve hafta sonu programlarına göre veriliyor. Haftalık 6 saat olarak verilmektedir. Başlangıç seviyesi için belirlenen süre 60 saattir ve 2.5 ay sürmektedir. Kursa katılım ve sınıf mevcuduna göre verilecek eğitimin süresi değişebiliyor. Özel ders alanlar daha kısa sürede kursu tamamlayarak, seviye sınavına girebiliyor ve başarılı olduğunda A1 sertifikasını alabiliyor. İstenilen sınava hazırlık yapanlar kendi çabaları ile bu süreci kısaltabiliyorlar.

© 2023 Taksim Amerikan Kültür. All rights reserved.

Eğitim Destek Aktivitesi Sorgu Formu

Aktiviteler

Bilgi Formu

Eğitim detayları, kampanyalar ve fiyatlar hakkında sizi bilgilendirelim.