Mecidiyeköy Fransızca Dil Kursu

Yabancı dil öğrenmek kimisi için çok eğlenceliyken kimisi için tam bir işkencedir. Fakat iş dünyasına artık yabancı dilsiz bir şeyler başarabilmek neredeyse imkansız hale gelmiştir. Yabancı dil denince akla ilk İngilizce gelir. İngilizce evrenseldir, uluslararası bir geçerliliği vardır ve Avrupa Birliği’nin resmi dilidir. İngilizceden sonra genellikle Almanca tercih edilir. Almanca da son dönemlerde oldukça popüler olmuştur.

Siz de Amerikan kültür ile bir yabancı dili, tıpkı hayalinizdeki gibi ve iş hayatınızda faydalı olacak bir biçimde öğrenebilirsiniz. Almanca dilinden sonra da Fransızca öğrenmek çok kolay olacaktır çünkü İngilizce, Almanca ve Fransızca aynı dil ailesindedir.

Fransızca Dili Zor Mudur?

Her dil başlangıçta zordur. Alfabe, harflerin doğru telaffuzu, kelime ezberi, dilbilgisi kuralları ve sürekli pratik yapma gibi gereklilikleri vardır. Fakat Amerikan kültür sayesinde Fransızcayı sistematik ve pratik bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Fransızca dilini öğrenince çevrimiçi çeviri işleri bile yapmaya başlayabilirsiniz. Çevirmenlik haricinde kısa blog yazıları yazabilir, özel Fransızca dersleri verebilir ve turist rehberliği yapabilirsiniz.

Fransızca Çok Konuşulur Mu?

Fransızca hakkında çok fazla şey bilinmez. Fransızcanın sadece Fransa’da konuşulduğunu düşünen pek çok insan vardır. Fakat Fransızcayı 5 farklı kıtada, 200 milyondan fazla insan konuşur. Fransa haricinde Belçika, İsviçre, Lüksemburg, Monako, Kanada ve İsviçre’de konuşulur. Bazı Afrika ülkelerinde de resmi dil olarak kullanılır.

Fransızca Hangi Alanda Kullanılır?

Eğer Fransızca dilinin meslek hayatında önemi hakkında meraklarınız varsa, çalışacağınız alanı düşünmelisiniz. Örneğin, finans ve bankacılık alanlarında çalışmayı düşünüyorsanız Fransızca öğrenmeniz mantıklıdır. Finans ve bankacılık haricinde, kimya alanı da Fransızca için mantıklıdır. Ayrıca denizcilik sektöründe de kullanılan dil Fransızcadır.

Çalışacağınız alan Fransızca dili ile bağlantılıysa hemen Fransızca kursu fiyatları için bu firma ile iletişime geçmelisiniz.

Fransızcanın Avantajları

Dil bilmek size her zaman avantaj sağlar. Fransızcanın avantajları ise, size hem uluslararası ticarette hem de turistik faaliyetlerde artı sağlamasıdır. Turistik bir şehirde, bir şirkette ya da elçiliklerde çok rahat çalışabilirsiniz. Fransızca çok bilinen bir dil değildir. Ancak kendi özgeçmişinize eklediğinizde sizi rakiplerinizin önüne geçirebilir. Sırf sizin önde olmanız bile Fransızca dilinin meslek hayatında önemi için yeterli bir açıklama olacaktır.

Fransızcayı En Etkin Nasıl Öğrenirsiniz?

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu tabii ki dilin konuşulduğu ülkeye gitmektir. Fakat buna herkesin durumu olmaz. Bunun için de kaliteli bir dil kursu bulmalısınız. Bilişim çağında olduğumuz için İnternette çeşit çeşit kaynak bulabilirsiniz.

Dil kursunda ders alırken aynı zamanda şunları yapmalısınız;

  • Fransızca dilinde altyazılı diziler ve filmler izlemek
  • Fransızca şarkılar ve podcastler dinlemek
  • Fransızca metinler okumak
  • Bol bol kelime yazmak
  • Dilbilgisi kurallarını yazarak çalışmak
  • Sosyal ağlarda ana dili Fransızca olan insanlarla iletişim kurmak

Bunlar Fransızca öğrenirken yapmanız gerekenlerdir. Dinleme çok önemlidir. Kulağınız ne kadar aşina olursa kelimeleri o kadar iyi telaffuz edersiniz. Fransızca okumaları da seviyenize göre yapmalısınız. Düzgün okuyabildikçe bir ileri seviyeye geçebilirsiniz. Bu şekilde kitap okumaya kadar ilerleyebilirsiniz. Dilbilgisi için yazarak çalışmak çok faydalı olacaktır. Ana dili Fransızca olan insanlarla da tanışıp konuşmanız etkili olacaktır.

Kaliteli Fransızca Kursu

En uygun Fransızca kursu fiyatları için bu firma ile irtibata geçmelisiniz. Fransızcayı severek ve çok iyi anlayarak öğrenebileceksiniz. İş hayatınızda da etkin ve verimli bir şekilde kullanabileceksiniz. Dil öğrenmenin çok zevkli bir olay olduğunu anlayacaksınız. Bu kurs sayesinde Fransızcadan sonra başka bir dil öğrenmeye bile karar verebilirsiniz.

© 2023 Taksim Amerikan Kültür. All rights reserved.

Eğitim Destek Aktivitesi Sorgu Formu

Aktiviteler

Bilgi Formu

Eğitim detayları, kampanyalar ve fiyatlar hakkında sizi bilgilendirelim.