Yurtdışı Eğitimleri İçin Yabancı Dil Seviyeleri

Dil eğitiminde önemli olan birçok nokta olduğundan bahsedebiliriz. Özellikle yurt dışında dil eğitimi almak isteyen ya da dil eğitimini yurt içinde alıp yurtdışında gitmek isteyen gençler çok fazladır.

Öğrencilerin doğru ve yeterli bir seviyede dil eğitimi kısa sürede edinebilmesi hızlı dil öğrenimi anlamına gelmektedir. Kurs süreçlerinde eğitimde kolaylık sağlayacak ve dil seviyesini hızla arttıracak materyallere ihtiyaç duyulur.

Bu yazımızda sizlere İstanbul ingilizce kursu eğitimleri, dil seviyesi öğrenme ve dil seviyesini tespit etme üzerine bilgiler sunacağız. Gelin o hadle yazımızı birlikte inceleyelim.

Yabancı Dil Seviyeni Nasıl Öğrenebilirsin?

Yabancı dil eğitiminde önemli olan noktalardan biri de mevcut dil seviyesini bilmek olmaktadır. Özelliklede kur atlayabilmek için kaç ayda ne kadar ilerleme kat edileceği ile ilgili bir düzenleme yapılmalıdır. Bunun içinde mevcut dil seviyesini ayırt etmek gerekir.

Yabancı dil seviyesinin tespit edilebilmesi için;

  • Yabancı dil seviyelerinin kapsadığı konuları incelemek
  • Yabancı dil seviyelerinin konuşma pratiklerini araştırmak
  • Aşama aşama okuma kitapları okumak
  • Dinleme, konuşma, okuma gibi alışkanlıkları bir arada yaparak her biri için ayrı seviyeler belirlemek
  • Uzman hocalardan bu konuda yardım almak
  • Seviye tespit testlerini çözmek

Noktalarına dikkat etmek gerekebilir. Ayrıca dil seviyelerinin neler olduğunu ve hangi dilde gelişmek istendiğini önceden araştırmak gereklidir. Bu noktada Amerikan kültür şubelerinden destek alabilirsiniz.

İngilizce Dili İçin Dil Seviyeleri Nelerdir?

İngilizce dil eğitiminde gerekli olan noktalardan biride öğrencilerin öncelikli olarak dil seviyelerini belirlemek olmaktadır. Dil seviyelerinin bilinmesi ile kurslar için belirli paketlerin alınması işlemi kolaylaşabilir. Ayrıca farklı dil seviyelerine sahip olunduğunda kurstan verim alması olasılığı da düşebilmektedir. Bu yüzden her dil için dil seviyeleri araştırılmalıdır.

İngilizce dili için belli başlı İngilizce kursu dil seviyeleri vardır. Bu dil seviyelerini ise,

  • Temel Seviye Kullanıcı: Beginner ve Elementary
  • Orta Seviye Kullanıcı: Pre-Intermediate ve Intermediate
  • İleri Seviye Kullanıcı: Upper-Intermediate ve Advanced

Kategorileri altında ele alabiliriz.

Temel seviye kullanıcı için A1 ve A2 seviyeleri bulunmaktadır. A1 seviyesi başlangıç seviyesi olup 2-10 hafta içerisinde tamamlanabilmektedir. A2 seviyesi ise orta altı seviye olarak ortalama 3-8 haftada tamamlanır. Gündelik hayat ile ilgili konuşmalar, adres tarifi gibi noktaları kapsar.

B1 seviye ise gündelik hayata dair tüm konuşmaların anlaşılabildiği, iletişim kurabildiği seviyedir. Ortalama olarak 3-7 hafta içerisinde tamamlanan bu süreçte telefon görüşmeleri, bir konu hakkında konuşabilme kabiliyetleri kazanılmıştır.

B 2 seviye akıcı konuşmanın sağlandığı kısa sunumlar ve profesyonel konularda kısa konuşmaların yapıldığı aşamadır. Ayrıca bu seviye ortalama olarak 3-7 hafta içerisinde tamamlanabilir. C1 ve C2 seviyeleri ise dile hâkimiyetin kazanıldığı bir seviye olmakla birlikte ayrı ayrı 4-10 haftalık bir sürece tekabül eder.

Almanca Dili İçin Dil Seviyeleri Nelerdir?

İngilizce dil kursları ve eğitimleri haricinde sıklıkla kullanıcıların tercih ettiği bir diğer dilde almanca olmaktadır. Almanca kurslarına olan talep gün geçtikçe artmakta olup özellikle Almanca kursu olanakları yurtdışı planı olanlar için ikincil bir dil pozisyonundadır. Almanca dili için dil seviyeleri de İngilizce dili gibi kodlanmaktadır.

Yabancı Dil Kursu Hizmetleri Nereden Alınabilir?

Yurtdışı eğitimleri için dil seviyelerini belirleyip hazırlanmaya başladıktan sonra belirli sınavlara da girilmesi gerektiğini unutmamak gerekir. Gerek dil kursu hizmetleri gerekse sınavlara hazırlık kursları kapsamında hizmet sunan amerikankulturtaksim.org sitesi sizlere birebir çalışma imkânları verebilmektedir.

TOEFL iBT 13-36, IELTS 3.0, KET, CEFA2, ALTE gibi sınavlar yurtdışı eğitimleri kapsamında gerekli görülen sınavlardandır. Bu sınavlara hazırlık için birçok farklı dilde kurs imkânını site dâhilinde bulabilirsiniz. Hem online ingilizce kursu ve diğer diller hem de yüz yüze hizmetler sağlanmaktadır.

© 2023 Taksim Amerikan Kültür. All rights reserved.

Eğitim Destek Aktivitesi Sorgu Formu

Aktiviteler

Bilgi Formu

Eğitim detayları, kampanyalar ve fiyatlar hakkında sizi bilgilendirelim.