Amerikan Kültür’de Ömür Boyu İngilizce Öğrenmek

İngilizce öğrenmek günümüzde okuma – yazma bilmek ya da temel matematiğe hakim olmak kadar hayati bir önem taşıyor. Dünyanın her yerinde konuşulan ve en yaygın dil olan İngilizce, iş hayatı, akademik yaşam ya da gündelik hayatımızda hatırı sayılacak kadar önemli bir yere sahip. Bu nedenle Amerikan kültür’de ömür boyu ingilizce öğrenmek için birden fazla sebebimiz var.

İngilizce en iyi öğrenme metotlarından biri olarak bilinen Avrupa Dil Portfolyosu tarafından 6 adet seviyeye ayrılan bir dildir. Bunlar sırasıyla: A1, A2, B1, B2, C1, C2 şeklinde sıralanır. Seviyelere kısaca değinecek olursak:

A1 Seviyesi (Başlangıç)

Belirli türde ihtiyaçların karşılanması amacıyla, bilindik günlük tabirleri ve temel ifadeleri içeren seviyedir. A1 seviyesindeki kişi kendisini ve başkalarını tanıtabilir, nerede yaşadığını tanıdığı insanları ve sahip olduğu şeyler gibi kişisel bilgilerini dile getirebilir. Bu konularla ilgili kendisine yöneltilen soruları anlayarak cevaplayabilir. Yavaş ve net konuşma şartı ile basit bir şekilde iletişimi gerçekleştirebilir.

A2 Seviyesi (Elementary İngilizcesi)

Kendisine en yakın alanlara dair cümleleri ve sık kullanılan ifadeleri anlayabilir. Bunlar temel kişisel bilgiler ve aile bilgileri, alışveriş, yerel coğrafya ve iş gibi konular üzerine olabilir. Basit ve rutin konularda doğrudan fikir alışverişi gerektiren zamanlarda iletişimi gerçekleştirebilir. Kendine ait geçmiş, yakın çevre durumu ve önde gelen ihtiyaçlarına dair durumları basitçe anlatabilir.

B1 Seviyesi (Orta Seviye İngilizce)

Genelde iş, okul, tatil vb. alanlarda karşılaşılan bildik konularda karşılaşılan standart bilgilerin temel noktalarını anlar. İngilizce konuşulan bölgede gezerken en çok meydana gelebilecek durumlar ile başa çıkabilir. Aynı zamanda bilindik ve kişisel ilgi alanlarına dair konular üzerinde basit metinler üretebilir. Tecrübe, hayal, umut ve istek gibi konularda fikir belirterek bunlar üzerine iletişimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir.

B2 Seviyesi (Orta Üstü Seviye İngilizce)

Kendi uzmanlık alanı ile ilgili teknik konuşmalar yapabilir. Hem somut hem de soyut konularda karmaşık metinlerin ana fikirlerini anlayabilir. Akıcılık ve doğaçlama ile düzgün biçimde iletişim kurabilir. İngilizce dili ana dili olan biri ile anlaşılır şekilde etkileşim sağlayabilir. Geniş yelpazeli konularda net ve detaylı metinler üreterek çeşitli fikirlerle destekleyebilir. Avantaj ve dezavantajları olan konularda bakış açısını belirtebilir.

C1 Seviyesi (İleri İngilizce)

Birden fazla zorlu ve uzun metinleri anlayarak altlarında yatan anlamları çıkarabilir. Çok fazla ifade arayışına girmeksizin kendini akıcı ve doğaçlayarak ifade edebilir. Dili sosyal, akademik ve mesleki amaçları için esnek ve etkili olarak kullanabilir. Organizasyon kalıpları, bağlaçlar ve bağlılık sağlayan ifadeleri kontrollü kullanım ile açık ve iyi yapıda metinler üretebilir.

C2 Seviyesi (İleri)

Duyulan ya da okunan her şeyi kolayca ve akıcı olarak anlayabilir. Kolay anlaşılır bir sunum ile argümanları ve ifadeleri yeniden yapılandırıp sözlü ve yazılı olarak özetleyebilir. Daha karmaşık metinler de dahil olmak üzere karşılaştığı her durumda ayrıntıları fark edebilir. Bu durumlarda kendini doğal, çok akıcı ve kesin bir şekilde ifade edebilir.

Günümüzde dil öğrenmenin birden fazla yolu gösteriliyor. Fakat belli bir düzen ve destek olmadan gerçekleştirilmeye çalışılan öğrenme süreci ne yazık ki o dili tam olarak öğrenmenizi sağlamıyor. Amerikan kültür olarak sizlere ömür boyu İngilizce öğrenmeye devam etmeniz için yardımcı oluyoruz.

Ortalama olarak 750.000 kelimenin anlam ve kullanımlarının yanı sıra birden fazla gramer bilgisini içine alan İngilizce, doğru strateji ile çok daha verimli şekilde konuşulur. Bu stratejiyi İngilizce kurslarımızda eksiksiz ve devamlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Amerikan kültür İstanbul ingilizce kursu, İzmir İngilizce kursu, sizlere akıcı ve anlaşılır şekilde İngilizce konuşabilme imkanı sunuyor.

© 2023 Taksim Amerikan Kültür. All rights reserved.

Eğitim Destek Aktivitesi Sorgu Formu

Aktiviteler

Bilgi Formu

Eğitim detayları, kampanyalar ve fiyatlar hakkında sizi bilgilendirelim.