İngilizce Kaç Seviyeden Oluşur?

İngilizce öğrenmek artık çok önemli bir gerekliliktir. İngilizce öğrenmek için Amerikan kültür gerekli eğitimi size sağlar. Bu kurs sayesinde İngilizce dilini çok pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz. İngilizce doğru tekniklerle öğrenildiğinde çok kolay bir dildir. Zaten nerede araştırırsanız araştırın, İngilizcenin dünyada en kolay öğrenilen dili olduğu yazar.

Siz de Amerikan kültür dil kursunu tercih edin ve artık İngilizce sözlük, çeviri aracı gibi şeylere ihtiyaç duymayın. İngilizce pek çok iş başvurusunda da önemli bir yer tutar.

İngilizce Becerileri Nelerdir?

Kaliteli bir ingilizce kursu sayesinde, İngilizce için gereken tüm becerileri edinebilirsiniz. Bu beceriler şu şekildedir;

 • Dil bilgisi
 • Okuma ve anlama
 • Dinleme
 • Konuşma
 • Yazma

İngilizcede ilk olarak alfabe ve harflerin doğru telaffuzlarını öğrenmelisiniz. Daha sonra kısa kısa okuma alıştırmaları, metin çevirileri yapmalısınız. Kaliteli bir ingilizce kursu size faydalı metinler sağlayacaktır. Böylece anlamanız gelişir ve kelimeler hafızanızda yer eder. Dinleme için sürekli yabancı şarkılar, podcastler, diziler ve filmler, diyaloglar ve daha aklınıza gelebilecek pek çok kaynaktan yararlanabilirsiniz. Yazma alıştırmalarına geçmeden önce bol bol okuyun ki dilbilgisi kurallarını ve kelimelerin doğru yazılışlarını iyice kavrayın. Konuşmanızı ilerletmek için de İngilizce düşünmelisiniz. Günlük hayatta gördüğünüz her şeyi çevirmeyi denemelisiniz.

İngilizce En Etkili Nasıl Öğrenilir?

İngilizceyi etkili bir şekilde öğrenmenin yolu, bol bol dinleme yapmaktan geçer. Farklı aksanlar, günlük konuşmalar ve diyaloglar dinlemek sizleri İngilizceye daha aşina bir hale getirir. Çok fazla İngilizce duymanız da daha pratik düşünmenizi sağlar. Hızlı düşünmeniz de konuşmanızı akıcılaştırır.

Dilbilgisi konusunda ise İstanbul ingilizce kursu en iyisidir. Dilbilgisini kalıcı bir şekilde öğrenmenin en mantıklı yolu yazmaktır. Yazarak çalışmalısınız. Tüm kuralları üşenmeden, açıklamalarıyla birlikte yazmalısınız. Aklınıza kazınıncaya dek tekrarlamalısınız.

Kaliteli İngilizce Kursu

Siz de İngilizceyi doğru adımlarla öğrenmek için İstanbul ingilizce kursu, tercihiniz olmalıdır. Bu kurs sayesinde İngilizceyi adım adım öğreneceksiniz ve hiç zorlanmayacaksınız. Üstelik uygun fiyatları ile bütçeniz de zorlanmayacak.

En ekonomik ingilizce kursu fiyatları için bu kursun web sitesini ziyaret edin ve kursla hemen iletişime geçin.

İngilizce Seviyeleri Nelerdir?

Her dilde olduğu gibi İngilizcede de seviyeler vardır. Bu seviyeler sizin bilginize göredir.

Seviyeler şu şekilde sıralanabilir;

 • A1
 • A2
 • B1
 • B2
 • C1
 • C2

Bunlar İngilizce seviyeleridir. A1 seviyesini herkes bilir. En temel seviyedir. Başlıca telaffuzlar, harfler ve en basit günlük kalıplar öğrenilir. Basittir ama aslında en önemli seviyedir. Bir şeyin sağlam temeli olması çok önemlidir. A2 seviyesinde ise dilbilgisi konuları ağırlıklı olarak işlenir. Daha uzun cümleler kurabilirsiniz. A2 seviyesi de A1 seviyesi kadar önemlidir. A2 seviyesinde biraz daha uzun süre kalmalısınız. Kapsamlı konular işlenir ve her zaman işinize yarayacak kurallar, kalıplar verilir.

B1 seviyesi orta seviye olarak da geçer. Dilbilgisi kurallarının daha ileri halini görürsünüz. Bol bol konuşma pratikleri yapmanız çok işinizi görür. B1 seviyesi artık İngilizceyi öğrendiğinizi kendinize kanıtlayabildiğiniz seviyedir. Bu seviyeden sonra B2 gelir. Dilbilgisi kuralları artık eskisi kadar yoğun değildir. Konuşurken kullanabileceğiniz pratik kalıplar öğrenirsiniz. Bazı dilbilgisi kuralları verilir ve baştan sona kelime tekrarları yapılır. Pek çok kelime görürsünüz ve B2 seviyesinde bu kelimeleri kullanabileceğiniz konular hakkında konuşmalar yaparsınız.

C1 ve C2 seviyeleri tamamen konuşma seviyeleridir. Ana dili İngilizce olan öğretmenlerle her türlü diyaloğa girebilirsiniz. Artık öğrenebileceğiniz şeyler arasında çok rastlanmayan kelimeler ve kalıplar vardır. İngilizce bitmiştir. En kaliteli ingilizce kursu fiyatları için siz de bu kursa gelin.

© 2023 Taksim Amerikan Kültür. All rights reserved.

Eğitim Destek Aktivitesi Sorgu Formu

Aktiviteler

Bilgi Formu

Eğitim detayları, kampanyalar ve fiyatlar hakkında sizi bilgilendirelim.