Kurumsal İngilizce Eğitimlerinin İş Verene Faydaları

Dünyanın küreselleşmesi beraberinde iş alanların daha kolay ulaşılır olmasını da getirmiştir. Ulaşılabilir pazarların veya iş bağlantılarının kurulması için ise birçok ülke ile ortak dil sayılan İngilizce kullanmak kaçınılmaz olur. Firmaların turizm, işletme veya üniversiteler başta olmak üzere sayısız faaliyet ve çalışma alanlarında İngilizce bilen kalifiye elemana gereksinim duymaları kaçınılmaz olur. Bu nedenle kurumsal İngilizce eğitimlerinin işveren ve çalışana katkıları da oldukça fazladır. Eğitimlerin faydalarını kısa süre içinde görmek ve hedeflerinize yakınlaşmak söz konusu olacağından faydalanmak için gereken düzenlemelerin yapılması önemlidir.

İş Ağlarınızın Gelişmesini Sağlayan Kurumsal İngilizce

Aynı iş bağlantılarıyla yola devam etmek çoğu zaman risk almak anlamına gelir. Farklı bağlantıların kurulması, işlerinizin genişlemesine, yeni partnerler bulmanıza ve gelişim açısından daha emin şekilde ilerlemenize olanak tanır. Kurumsal İngilizce eğitimi alan personeliniz;

  • Gerekli İngilizce ve kurumsal eğitimleri yapabilir duruma gelir,
  • Sadece yönetim sınıfında olan bağlantı kurma ve diğer dış açılım işlemleri dağıtılabilir,
  • Kalifiye eleman yetiştirmek işverenin her zaman kurumsal kalitesini artıracaktır.

Farklı bağlantı ve işler için gerekli araştırmaların yapılması, zeminlerin hazırlanması ve karşı tarafla iletişime geçilmesi süreçleri başarılı şekilde yönetilir. Alanında uzun zamandır var olan ve gerekli tecrübeleri sayesinde bu amaçlara ulaşmanızı sağlayan Amerikan Kültür kursuna başvurmanız önerilen tek çaredir.

İşverenlerin Kurumsal İngilizce Eğitimleri Desteklemesine Nedenler

İşverenler bazen kurumsal İngilizce eğitimi almış kişileri eleman portföyünde bulundurmak istese de çoğu zaman iyi seviyede kurumsal veya mesleki İngilizcesi olan kişileri bulmak zordur. Bunun yerine İstanbul İngilizce kursu desteği ile kendi bünyenizde olduğu sürece firmanıza katkısı olacak kişiler yetiştirmelisiniz. Aynı zamanda kurumsal İngilizce konusunda eğitimi olanların bile zaman zaman bu konuda destek alması ve dil becerilerini yenilemesi gerekir. Dil eğitimleri bir kez alındıktan sonra sık kullanmama veya yeterli zamanı harcamama halinde yeniden destek alınması gereken seviyeye gelebilir.

Dışardan Eleman Temini Sorununun Ortadan Kalkması

Bazı işletmelerin sahip oldukları çalışma özellikleri nedeniyle gerekli toplantılar veya yüz yüze görüşmeler için tercüman, alanında donanımlı eleman gereksinimi ortaya çıkabilir. Böyle durumlarla sık sık karşılaşmak ise ek maliyetlerin oluşmasına neden olacağından kurumsal İngilizce eğitimi aldırmak işveren için daha az maliyet anlamına gelir. Daha donanımlı ve mesleğiyle alakalı bilgilerini aktarabilen bir firma ile çalışmak daha çok tercih edilme nedenleri arasındadır.

Raporlama, Yazışma ve Diğer İşlerde Faydaları

Yöneticilerin yanında gerekli birimlerin kurumsal İngilizce konusunda İngilizce kursu desteği alması yönetim sınıfının da yükünü azaltır. Sürekli bu işlerle ilgilenmek yerine işlerinizle alakalı farklı araştırmalar ve çalışma düzenleri elde etmeniz mümkün olur. Gerekli sözcük sayısına sahip, yazışma ve raporlama konusunda çalışmalar yapan ve işlerinizi kolaylaştıran çalışanlar firmanızın değerine değer katacaktır. İşverenin çalışanlarına böyle bir avantaj sunuyor olması çalışanların işyerine ve işverenlerine daha olumlu bakmasına ve işine bağlanmasına da neden olur. Sadakat oluşturmak veya çalışan bağlılığı geliştirmek de mümkün olur.

Planlaması, Kurslar ve İzlenecek Yollar

Bir başka akıllara gelen durum ise kursların planlanması, düzenlenmesi ve gerekli adımların atılması konusundadır. Amerikan Kültür uzun zamandır profesyonel şekilde hizmet verdiğinden gerekli detaylara en uygun şekilde kurs düzenlemelerini gerçekleştirir. İş akışına uygun ve çalışanların verimlerine katkı sağlayacak bir kurs düzeni içinde kalifiye elemanlarınızın yetiştirilmesine katkıda bulunur. Yazışmalar, konuşmalar veya dinlediklerini anlama konusunda da gerekli denemeleri yaparak çok yönlü dil gelişimi sağlayan elemanlarla işverenlerin daha başarılı, amaçlarını yakalamış olmasını destekler.

© 2023 Taksim Amerikan Kültür. All rights reserved.

Eğitim Destek Aktivitesi Sorgu Formu

Aktiviteler

Bilgi Formu

Eğitim detayları, kampanyalar ve fiyatlar hakkında sizi bilgilendirelim.