Mecidiyeköy İngilizce Kursu

İngilizce Dünya’nın her yerinde kullanılmakta olan yabancı dildir. Kişiler arası ilişkilerde ve iş hayatında yaygın olarak bu dil kullanılır. Bu nedenle kişilerin İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekir. Bu da verilen eğitim ve kurslara katılmakla mümkün olur. İstanbul’da İngilizce öğrenmek isteyenler Mecidiyeköy İngilizce kursu aracılığıyla bu dili öğrenme şansı elde edebilirler.

İngilizce Öğrenmek İçin Tercih Edilebilecek Yollar

İngilizce öğrenmek için tercih edilebilecek birden fazla yolu vardır. Bunlardan ilki okullar aracılığıyla İngilizce öğrenmektir. Okullarda verilen İngilizce dersinin süresi ise oldukça kısadır. Bu da İngilizcenin kapsamlı olarak öğrenilmesini engeller. Aynı zamanda öğrenilen bilgilerin ders dışında günlük hayatta kullanılmaması bilginin kalıcı olmamasına neden olur. İngilizceyi öğrenmenin diğer yolu ise kitap veya videolardan öğrenmektir. Ancak burada da İngilizce kelimelerin doğru telaffuzu ve kullanımı konusunda başarısız olmak mümkündür.

İngilizce öğrenmek kullanılabilecek diğer yol ise kursları tercih etmektir. Kurslar aracılığıyla İngilizce öğrenmeyi tercih edenler en düşük seviyeden itibaren dili öğrenme şansı bulurlar. Kursları tercih edenler öğrendiklerini kurs esnasında tekrar etme ve kullanma şansı bulurlar. Bunun yanı sıra kurslar tarafından sağlanan İngilizce ders ekipmanları daha fazladır. Bu da eğitimin daha iyi olmasına yardımcı olur. Bunlara ek olarak kurslar aracılığıyla İngilizce öğrenilmesi durumunda kurs bitiminde sertifika sahibi olunur.

İngilizce Kurslarında Her Seviyede İngilizce Öğrenmek Mümkün Mü?

İngilizce kurslarında her seviyede İngilizce öğrenmek mümkündür. Ancak bunun için uygun kursu seçmek gerekir. Bazı kurslar sadece ilk seviyelerde İngilizce eğitimi verirken bazı kurslarda İngilizce eğitimi tüm seviyeleri kapsar. Böylelikle kursa katılmak isteyen kişiler istedikleri seviyeyi seçebilirler.

Amerikan Kültür eğitim kurumu ise İngilizcenin A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 olmak üzere 6 seviyesi içinde kurs imkanı sunar. Bunun yanı sıra iş İngilizcesi ve çocuk İngilizcesi gibi kurs imkanları da vardır. Ayrıca YDS ve YÖKDİL gibi sınav kapsamlı İngilizce kurslarına katılmakta mümkündür. Bu sayede İngilizce öğrenecek yaşa gelmiş her birey için kurs yaparak İngilizce bilen kişi sayısının artmasına yardımcı olur.

Kurslarla İngilizce Öğrenmenin Sağlayacağı Avantajlar Nelerdir?

Dünya’nın her yerinde kullanılan ortak dil olan İngilizceyi bilmek insanlara çok sayıda avantaj sağlar. Kurslar aracılığıyla İngilizce öğrenen kişiler şu avantajlardan yararlanabilirler;

  • Yurt dışına çıkmaları durumunda dil sorunu yaşamazlar.
  • İngilizce bilgisi sayesinde iyi bir işte çalışma imkanı bulabilirler.
  • Yabancı kişilerle karşılaşma durumunda onlara yardımcı olabilirler.
  • YDS, YKS-Dil ve YÖKDİL sınavları için gerekli bilgi ve birikime sahip olabilirler.
  • Farklı kültürden insanlarla tanışma şansı bulurlar.
  • Yabancı dil öğrenmiş olurlar.
  • Yurt dışında yaşama şansı elde ederler.
  • İngilizce dilindeki yayınları okuma imkanı bulurlar.

İngilizce bilmenin bu avantajları yanı sıra Özel Taksim eğitim kurumu aracılığıyla İngilizce öğrenen kişiler yurt dışında eğitim hakkı ve Avrupa Dil Pasaportu sahibi olma imkanı bulabilirler.

İngilizce Kurslarının Süreleri Ne Kadardır?

İngilizce dilini öğrenmek kolay bir iş değildir. Bunu kısa sürede başarmak mümkün olmaz. Bu nedenle de İngilizce kurslarının süreleri uzun denilebilir. Özellikle ilk seviyeden son seviyeye kadar İngilizce bilgisini güçlendirmek isteyenlerin önemli bir süre harcamaları gerekir.

İngilizce A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyelerinden oluşur. Bu seviyeleri tamamlamak içinse tercih edilen kursun belirlediği bir seviye süresinin tamamlanması gerekir. Özel Taksim İngilizce kurslarında bir seviyenin tamamlanması için 96 saat eğitim almak gerekir. Bu eğitimi alanlar seviyeyi tamamlayarak sertifika alabilirler. Devam etmek isterlerse de diğer seviye için kayıt yaptırabilirler.

İngilizce Kursunu Tamamlayan Kişiler Sertifika Kazanır Mı?

İnsanlar İngilizce öğrenmenin yanı sıra sertifika alabilmek amacıyla da İngilizce kurslarına katılırlar. Çünkü özellikle iş başvurularında İngilizce bildiğinin kanıtlanması gerekebilir. Bu nedenle de sertifika sunan kursların tercih edilmesi önemlidir. İstanbul İngilizce kursu seçtiği İngilizce seviyesini tamamlayan ve sınavı geçen öğrencilerine sertifika sunar. Bu sertifika aynı zamanda CV için kullanılabilir ve böylelikle iş başvurusu sırasında kişinin İngilizce bildiğini kanıtlar.

© 2023 Taksim Amerikan Kültür. All rights reserved.

Eğitim Destek Aktivitesi Sorgu Formu

Aktiviteler

Bilgi Formu

Eğitim detayları, kampanyalar ve fiyatlar hakkında sizi bilgilendirelim.